LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Polska firma Talkin’ Things produkuje papierowe etykiety RFID

Polska firma Talkin’ Things produkuje innowacyjne tagi RFID, zwane White Ram™. Są to etykiety z papieru, z wbudowaną anteną oraz chipem przechowującym dane. Rozwiązanie cechuje się bardzo dobrymi parametrami, wygodą użytkowania, a także niskim śladem węglowym.

Firma podaje, że tagi White Ram (TT-4216) zawierają nowatorską, wycinaną laserowo antenę o wymiarach 42 x 16 mm, powszechnie używanych w branży odzieżowej. Zawierają także chipy RFID kompatybilne z uniwersalnymi układami Impinj M700 & M800. Dzięki temu, że są wykonane z papieru, są bardzo proste w recyklingu. Ponadto cała produkcja odbywa się w Polsce, w zakładach w Warszawie oraz Głogowie Małopolskim.

Etykiety mają także bardzo dobre parametry użytkowe. Przykładowo, zasięg w wolnej przestrzeni wynosi 7,8 m (ETSI). Po umieszczeniu na materiale ta wartość jeszcze wzrasta – przykładowo tag umieszczony na ubraniu dżinsowym może osiągnąć zasięg nawet 12,8 m (ETSI). Ponadto etykiety są bardzo wytrzymałe, co potwierdza szereg testów, m.in. próby mechaniczne czy przyspieszonego starzenia się w warunkach 85°C/85%RH. Nie znamy jednak dokładnych wyników testów.

Talkin’ Things, poza produkowaniem papierowych tagów, ma także duże możliwości w projektowaniu rozwiązań identyfikacyjnych dostosowanych do potrzeb klientów. Ze względu na to, że inżynierowie firmy mają duże doświadczenie w projektowaniu anten i rozwiązań RFID, są w stanie dostosować parametry tagów do potrzeb konkretnego rozwiązania. Co więcej, firma ma na koncie projekty, w których integrowała w etykietach czujniki temperatury czy wilgotności. Możliwości tej technologii są zatem olbrzymie.

Firma sprzedaje swoje produkty na cały świat, m.in. dla japońskiego producenta zabawek TakaraTomy. Jest członkiem RAIN Sustainability Working Group – organizacji standaryzującej RAIN RFID. Wraz z początkiem nowego roku Talkin’ Things zatrudnił też nowego CEO – Pawła Tomczaka, który zastąpił na tym stanowisku założyciela, Marcina Pilarza.

Siłą spółki jest doskonały zespół specjalistów RFID w rzeszowskim oddziale, blisko współpracujących z Politechniką Rzeszowską oraz ultra-nowoczesny zakład produkcyjny w Warszawie. Firma stawia na ekologiczne rozwiązania, w tym m.in unikalną technologię produkcji przyjaznych dla środowiska anten RFID.

Tagi: news