LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Ekoenergetyka ma nowego dystrybutora ładowarek DC w regionie skandynawskim

Zielonogórski producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy nawiązał współpracę z duńską firmą GodEnergi, w celu dystrybucji i serwisowania swoich produktów w Skandynawii.

GodEnergi, która od ponad 14 lat zajmuje się infrastrukturą pojazdów elektrycznych w krajach skandynawskich, w szczególności w Danii, będzie dzierżawić, sprzedawać, instalować i serwisować najnowocześniejsze ładowarki Ekoenergetyki. Firma zainstalowała już ponad 6000 stacji ładowania, w tym produkty Ekoenergetyki w miejskich zajezdniach autobusowych. W listopadzie technicy GodEnergi wzięli udział w szkoleniu w siedzibie producenta w Zielonej Górze w Ekoenergetyka Training Center, zdobywając niezbędną wiedzę na temat budowy ładowarek oraz ich instalacji, aktywacji i modyfikacji.

Ekoenergetyka, która ma już silną pozycję w budowaniu infrastruktury dla flot transportu miejskiego, tworzy silne partnerstwa dystrybucyjne w całej Europie, aby wesprzeć swoje wejście na rynek ładowarek do samochodów osobowych. Świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania ze swojej bazy w Zielonej Górze, niedaleko granicy Polski z Niemcami. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii.

Jesteśmy dumni, że GodEnergi jest częścią naszej sieci partnerów serwisowych. GodEnergi ma duże doświadczenie i wysokie kompetencje w zakresie infrastruktury ładowania. To świetna firma do realizacji projektu elektryfikacji transportu w regionie skandynawskim — podsumował Krzystof Sitko, Dyrektor Centrum Serwisowego Ekoenergetyka.

Ekoenergetyka stale rozwija swoją sieć dystrybucji na całym kontynencie, oferując najnowocześniejszą technologię ładowania w szerokiej gamie modeli i konfiguracji. W ubiegłym roku ogłosiła nawiązanie współpracy z dystrybutorami w krajach takich jak Niemcy i Wielka Brytania. Ekspansja firmy wspierana jest przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

— Współpraca z Ekoenergetyką jest zgodna z naszymi ambicjami oferowania innowacyjnej, zrównoważonej infrastruktury ładowania w skandynawskim sektorze transportu elektrycznego — powiedział założyciel i dyrektor generalny GodEnergi Jan Darville. — Dodanie Ekoenergetyki do naszego portfolio rozwiązań jest bardzo satysfakcjonujące. Czujemy duże wsparcie i prawdziwe partnerskie podejście, ponieważ otrzymujemy nie tylko produkt, ale także cenne know-how i bezproblemową dostawę produktu.”

Ekoenergetyka została założona w 2009 roku, wyrastając z akademickiego projektu badawczego dwóch kolegów ze studiów i współzałożycieli Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Dziś jest wiodącym producentem stacji ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy na rynku europejskim. Dostarczyła infrastrukturę ładowania dla operatorów transportu publicznego w głównych miastach europejskich, w tym w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu i Paryżu, a 80% jej rodzimego rynku znajduje się w Polsce. Dzięki inwestycji wiodącego środkowoeuropejskiego funduszu private equity Enterprise Investors, firma szybko rozwija się na rynku, dostarczając stacje ładowania operatorom punktów ładowania (CPO), którzy świadczą usługi dla indywidualnych kierowców pojazdów elektrycznych. Firma zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Weszła również w rynek pojazdów osobowych i ciężarowych, oferując niezawodne rozwiązania ładowania.

GodEnergi to firma elektryczna z siedzibą w Danii, która została założona w 2010 roku. Zajmuje się tworzeniem ekologicznych rozwiązań energetycznych i przekształcaniem obszaru transportu. Zielona wizja jest realizowana poprzez budowanie i utrzymywanie rozwiązań ładowania dla społeczeństwa, B2B i wcześniej B2C. Firma tworzy rozwiązania AC i DC i dostosowuje swoją pracę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Oferuje kompletne rozwiązania w zakresie budowy, wykopów i instalacji ładowarek. Ma również na celu szerzenie świadomości na temat dobrej energii i przyszłych zrównoważonych rozwiązań.

Źródło: materiały prasowe

Redaktor naczelna portalu Mikrokontroler.pl