Firma Parker Chomerics rozszerza gamę elektroprzewodzących piankowych uszczelek uziemiających i ekranujących EMI

Oddział Chomerics Division firmy Parker Hannifin wprowadza na rynek dwie nowe wersje elektroprzewodzącej piankowej uszczelki ekranującej EMI o nazwie SOFT-SHIELD® 4850. Są to: wersja ekonomiczna SOFT-SHIELD 4840 do zastosowań uziemiających w produkcji masowej, a także SOFT-SHIELD 4860 — bezhalogenowa uszczelka ekranująca EMI do stosowania w systemach wysokotemperaturowych.

SOFT-SHIELD 4840 to pianka elektroprzewodząca używana do uziemiania w zastosowaniach wymagających kontroli oddziaływania na otoczenie. Optymalne rozproszenie elektroprzewodzących, posrebrzanych włókien nylonowych osadzonych w matrycy z pianki uretanowej o niskiej gęstości oznacza, że materiał ten jest stabilny elektrycznie przez wiele cykli zamykania i charakteryzuje się niskim stopniem odkształcenia (<15%).

Pianka stanowi ekonomiczną alternatywę dla klientów i idealnie nadaje się do zastosowań w artykułach produkowanych masowo, takich jak urządzenia konsumenckie i elektronika przemysłowa. Wymaga mniejszej siły ściskania, ale zapewnia nieco mniejszą przewodność (większy opór skrośny). Zakres temperatur roboczych produktu wynosi od -40°C do +70°C.

SOFT-SHIELD 4860 to pianka elektroprzewodząca do zastosowań wewnątrz budynków, której działanie opiera się na unikalnej integracji elektroprzewodzących posrebrzanych włókien nylonowych — tym razem rozproszonych w silikonowej piance o małej gęstości. Pianka SOFT-SHIELD 4860 to wysokotemperaturowa, bezhalogenowa wersja pianki SOFT-SHIELD 4850, charakteryzująca się temperaturą roboczą do 125°C. To rozwiązanie jest również stabilne elektrycznie w wielu cyklach zamykania, przy niskim stopniu kompresji wynoszącym mniej niż 10%.

Oba nowe produkty charakteryzują się przewodnością elektryczną w osi Z i niską siłą zamykania, są wykonane z materiału niezawierającego niklu oraz są zgodne z regulacjami RoHS, REACH i UL 94-V-0. Pianka SOFT-SHIELD 4840 zapewnia dobry opór skrośny <150 mΩ, natomiast pianka SOFT-SHIELD 4860 zapewnia doskonały opór skrośny <40 mΩ (w obu przypadkach przy 30% ugięciu uszczelki). Podobnie, typowa skuteczność ekranowania pianki SOFT-SHIELD 4840 wynosi 60 dB, podczas gdy pianka SOFT-SHIELD 4860 zapewnia 95 dB (obie pianki w zakresie od 20 MHz do 10 GHz).

Potencjalne zastosowania nowych produktów obejmują: masowo produkowane urządzenia elektroniki użytkowej (SOFT-SHIELD 4840); telewizory wielkoekranowe LCD/PDP (SOFT-SHIELD 4860); serwery, komputery stacjonarne i laptopy; panele we/wy, płyty montażowe, konektory, panele dostępowe i prostokątne/kwadratowe podkładki uszczelniające; elementy szaf i obudów infrastruktury telekomunikacyjnej; oraz zastosowania wymagające klasy palności UL94 V-0.

Zarówno pianka SOFT-SHIELD 4840, jak i pianka SOFT-SHIELD 4860 są dostępne z wrażliwym na nacisk klejem przewodzącym (PSA) lub bez niego, w rolkach, arkuszach ciętych lub niestandardowych kształtach wykrojnikowych.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze