Katowicka SSE wesprze producenta akumulatorów BMZ Poland

Prezes zarządu Katowickiej SSE, dr Janusz Michałek wręczył decyzję o wsparciu dla BMZ Poland Sp. z o.o. Decyzję odebrała dyrektor finansów spółki, p. Lucyna Grabowska.

Celem planowanej inwestycji, która wyniesie 103,3 mln złotych, jest zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w zakresie wytwarzania baterii i zestawów akumulatorowych przeznaczonych do stosowania w pojazdach zelektryfikowanych, w tym autobusach.

W tym celu BMZ Poland zamierza rozbudować istniejący zakład poprzez budowę trzykondygnacyjnej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 6,7 tys. m2 wraz z częściami biurowymi i socjalnymi oraz magazynowymi, a także infrastrukturę poboczną tj. instalacje zewnętrzne, parkingi, chodniki, drogi wewnętrzne. Plany inwestycyjne zakładają również nabycie infrastruktury okołoprodukcyjnej tj. instalacje i urządzenia (w tym transformatory, rozdzielnice) oraz wyposażenie części biurowo-socjalnych i przestrzeni magazynowych w meble i regały.

BMZ Poland działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej BMZ – światowego lidera zajmującego się rozwojem i produkcją zaawansowanych technologicznie systemów akumulatorowych oraz baterii za pośrednictwem międzynarodowych filii zlokalizowanych w Chinach, Francji, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Źródło: KSSE, AutomotiveSuppliers.pl

O autorze