Umowa Infineon i Wolfspeed na dostawy wafli SiC

Infineon oraz firma Wolfspeed, lider technologii węglika krzemu (SiC), ogłosili rozszerzenie istniejącej już umowy o współpracy polegającej na długoterminowej dostawie wafli półprzewodnikowych 150 mm. Firmy współpracują od roku 2018.

Rozszerzenie umowy oznacza zgodę na wieloletnią alokację zasobów dla Infineona. Wpisuje się więc w coraz bardziej widoczną strategię firmy, która ma na celu zabezpieczenie na najbliższe lata łańcucha dostaw. Ważne jest też zabezpieczenie zasobów węglika krzemu, coraz częściej stosowanego w motoryzacji, energetyce słonecznej oraz magazynowaniu energii.

Rozwiązania oparte o węglik krzemu powoli zdobywają kolejne branże elektroniki. Umożliwiają one zmniejszenie rozmiarów, kosztów, a także większą efektywność konwersji energii. Węglik krzemu ma też kluczowe znaczenie w branży zielonej energii.

Infineon wdraża strategię, która ma na celu zapewnienie sobie niezakłócone dostawy produktów w trakcie najbliższych lat. W tym celu podpisuje kolejne umowy z firmami obsługującymi kolejne elementy łańcucha dostaw, co ma zapewnić odpowiednie zasoby, specjalnie dla Infineona. W ciągu ostatnich tygodni informowaliśmy już o umowie z SK Siltron CSS, który również będzie dostarczać walfe SiC. Ponadto, ważna jest też umowa z GlobalFoundries, jednym z największych producentów półprzewodników na świecie, która pozwoli Infineonowi mieć pewność zasobów produkcyjnych.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze