LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Thorium Space rozszerza współpracę z Sivers Semiconductors

W ramach drugiej fazy kontraktu o wartości 2,9 mln USD, firmy skoncentrują się na wspólnym rozwoju i walidacji chipsetów zaprojektowanych w początkowej fazie współpracy. Thorium Space S.A. będzie jedynym podmiotem oferującym takie rozwiązania na rynku, stając się także współwłaścicielem IP wytworzonym podczas wspólnego przedsięwzięcia.

Ten strategiczny kamień milowy stanowi ostatni krok w kierunku przyszłej produkcji mikrofalowych układów scalonych Thorium Space S.A. na dużą skalę, będąc jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem partnerskiej współpracy między Sivers Semiconductors, a polskim pionierem systemów komunikacji satelitarnej, Thorium Space S.A.

Nowy etap współpracy jest kluczowy dla dalszego rozwoju zaawansowanych projektów satelitarnych Thorium Space zarówno po stronie terminali naziemnych, a przede wszystkim w celu zapewnienia na rynku europejskim krytycznych układów dla najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych LEO/MEO oraz GEO. Kontrakt stanowi integralną część przygotowań do planowanego wdrożenia kosmicznego, mającego na celu uruchomienie produkcji satelitów telekomunikacyjnych klasy 1 tony, wyposażonych w pełni cyfrowo sterowany systemy telekomunikacyjne pracujące w pasmach Ku i Ka.

To strategiczne rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors, to nie tylko znaczący krok technologiczny, ale także biznesowy. Nasza firma widzi w tej synergii potencjał do przyspieszenia rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie komunikacji satelitarnej, co z kolei przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji na rynku. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i partnerom biznesowym, umacniając jednocześnie naszą rolę jako lidera branży – informuje Prezes Thorium Space S.A., Paweł Rymaszewski.

Thorium Space, umacniając swoją pozycję w sektorze komunikacji satelitarnej, kontynuuje pracę nad innowacyjnym polskim satelitą telekomunikacyjnym we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Projekt ten skupia się na opracowaniu najnowszej generacji satelitów telekomunikacyjnych na orbitę geostacjonarną (GEO), gdzie rozwiązania antenowe oraz układy scalone Thorium odgrywają kluczową rolę, a także idealnie dopełniają europejskie programy kosmiczne dotyczące bezpiecznej łączności satelitarnej – IRIS2 oraz Govsatcom.

Rozszerzenie współpracy z Sivers Semiconductors to dla Thorium Space przełomowy moment. Widzimy potężny potencjał synergii technologicznej i biznesowej, który nie tylko przyspieszy rozwój nowoczesnych rozwiązań komunikacji satelitarnej, ale także wzmocni naszą pozycję jako lidera rynkowego. Udział w projekcie HummingSAT z Europejską Agencją Kosmiczną dodaje nam prestiżu oraz waliduje na Świat nasz potencjał, a technologia wytworzona wspólnie z Sivers Semiconductors staje się kluczowym elementem naszych zaawansowanych technologii oraz produktów kosmicznych. Wspólnie planujemy przekraczać granice technologiczne, tworząc trwałe relacje biznesowe i dostarczając innowacyjne rozwiązania dla klientów i partnerów – podsumowuje Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A. Początek formularza

Źródło: materiały prasowe

 

Redaktor naczelna portalu Mikrokontroler.pl