Microchip prezentuje zestaw rozwojowy dla układu PolarFire SoC FPGA z rdzeniem RISC-V

Microchip wprowadził do oferty zestaw deweloperski PolarFire SoC Discovery Kit. Zawiera on czterordzeniowy procesor aplikacyjny RISC-V z obsługą Linuxa i aplikacji czasu rzeczywistego, szeroki zestaw peryferiów, a także 95K bloków logicznych FPGA w jednej obudowie. Pozwala na wszechstronne i szybkie testowanie koncepcji aplikacji, rozwój firmware, programowanie i debugowanie kodu.

Oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji, zestaw będzie dostępny przez pilotażowy Microchip Academic Program w obniżonej cenie. Pozwoli to zapewnić przyszłym inżynierom dostęp do najnowszych technologii i możliwość nauki programowania nowoczesnych układów SoC.

Zestaw jest zgodny z ekosystemem Mi-V. Zawiera szereg złączy rozszerzeniowych: MikroBUS, dla płytek Click Board, złącze w standardzie Raspberry Pi, a także port wideo MIPI. Rozszerzenia można sterować z interfejsów komunikacyjnych takich jak I2C czy SPI. Płytka zawiera także wbudowany programator FP5 dla bloków FPGA, do celów programowania, rozwoju i debugowania oprogramowania.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze