Na polskim rynku pojawiła się nowa marka ładowarek do EV

Firma Luxmat Investment sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej wprowadziła na rynek ładowarkę prądu zmiennego do aut EV. Lenergizee może ponoć ładować baterię sześć razy szybciej niż standardowa ładowarka podłączona do gniazdka 230V, w zależności sprawności konwersji prądu zmiennego na prąd stały, który jest magazynowany w akumulatorze trakcyjnym. Ładowarka jest kompatybilna z większością samochodów elektrycznych, między innymi takich marek, jak BMW, Porsche, Tesla, Toyota, Jaguar, Volkswagen, Volvo czy Lexus. Występuje w wersji naściennej i wolnostojącej. Została wykonana z trwałych materiałów, odpornych na uderzenia (najwyższy stopień IK10) oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, w tym wilgoci i pyłów (IP54).

Działamy z ogromną świadomością potrzeby zmian w pojmowaniu świata. Tworząc linię ładowarek Lenergizee, uwzględniliśmy w nich całą naszą wiedzę dotyczącą wymagań użytkownika, trwałości oraz troski związanej z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego. Nadszedł czas, gdy każdy nasz wybór ma ogromne znaczenie. A my te wybory chcemy ułatwiać, inspirując do aktywnego włączania się w zieloną transformację – powiedziała Karolina Sawczuk, Dyrektor E-mobility w Lenergizee.

Rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi skłania ku szybkiej rozbudowie infrastruktury ładowania. W ofercie firmy ze Środy Wielkopolskiej znalazło się łącznie 5 modeli: HOME BASIC, HOME RFID, IOT, CLUE oraz BUSINESS, w każdym modelu 3 różne moce: 7, 4, 11 i 22 kW. Ładowarki spełniają normy jakości i bezpieczeństwa.

Żródło: materiały prasowe

O autorze