Mercedes wycofuje się z planów pełnej transformacji na auta elektryczne

Spółka Mercedes podała, że zmienia plany dotyczące przejścia w 100% na produkcję i sprzedaż aut elektrycznych. Marka już w 2021 roku ogłosiła plany pełnego przekształcenia asortymentu na napęd elektryczny już do 2025 roku. Wydaje się jednak, że przyszedł czas na urealnienie strategii spółki i Mercedes ma produkować auta spalinowe do lat 30. XXI wieku.

Mercedes już teraz oferuje auta elektryczne we wszystkich segmentach. Spółka podaje, że do 2030 roku pojazdy elektryczne oraz hybrydowe będą stanowiły 50% sprzedaży. Decyzja o zmianie strategii prawdopodobnie jest związana ze sporym spadkiem sprzedaży w czwartym kwartale 2023 – aż o 21%. Dyrektor generalny – Otto Källenius – stwierdził, że zyski firmy nie spełniają zakładanych oczekiwań i że jest to spowodowane właśnie spadkiem popytu na auta elektryczne.

Przypominamy, że Unia Europejska wprowadzi zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Tym niemniej takie informacje pozwalają zastanawiać się czy ten zakaz nie będzie jeszcze raz gruntownie przemyślany.

Źródło: ithardware.pl

O autorze