Sieć Łukasiewicz: dymisja prezesa przyjęta. Do dymisji podali się też dwaj wiceprezesi

Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Andrzej Dybczyński podał się do dymisji i została ona przyjęta. Do dymisji podali się również dwaj wiceprezesi: Marcin Kraska i Krystian Saks, ale nie została ona jeszcze przyjęta – informuje PAP. Jako pierwszy o dymisji prezesa Dybczyńskiego poinformował „Puls Biznesu”.

Anna Wywigacz, Z-ca Dyrektora Departamentu ds. Komunikacji, powiedziała PAP, że Andrzej Dybczyński do 4 marca pozostaje na urlopie. Poinformowała, że wiceprezesi Kraska (odpowiedzialny za współpracę międzynarodową) i Saks (odpowiedzialny za sprawy prawne i nadzór właścicielski) podali się do dymisji jeszcze przed dymisją prezesa.

Menadżer i naukowiec Andrzej Dybczyński został powołany na prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz przez ówczesnego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w lutym 2023 r. Zastąpił na tym stanowiska Piotra Dardzińskiego.

Jak można przeczytać na stronie Sieci Łukasiewicz, Dybczyński ma bogate i różnorodne doświadczenie w zarządzaniu, w tym jednostkami o charakterze badawczo-naukowym. Jest doktorem nauk humanistycznych i absolwentem studiów MBA na Franklin University (USA). Uzyskał tytuły magistra kulturoznawstwa i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończył podyplomowe studia Prawa i Gospodarki Unii Europejskiej.

Podano również, że Dybczyński od 2018 do 2023 roku sprawował funkcję dyrektora wrocławskiego instytutu Łukasiewicz – PORT. Wcześniej był Dyrektorem Zarządzającym w KGHM Cuprum Sp. z o.o. oraz menadżerem w firmie IBM. W latach 2013-2015 był konsultantem Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ekspertem Forum Debaty Publicznej Kancelarii Prezydenta RP. Ma również wieloletnie doświadczenie akademickie; był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 2002-2018.

Źródło: PAP

O autorze