Premiera przyrządu pomiarowego Digilent Analog Discovery Pro ADP2230

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafia najnowszy, wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy firmy Digilent – Analog Discovery Pro ADP2230. Jest to już kolejny przyrząd z serii Analog Discovery Pro, powstałej z popularnej serii Analog Discovery, ale o bardziej zaawansowanych funkcjach.

Nowy przyrząd zapewnia podobną funkcjonalność, co poprzednie urządzenia z serii. Mamy więc na pokładzie dwa wejścia i jedno wyjście analogowe pod złącza BNC, 16 wejść/wyjść cyfrowych, a także szerokie bufory pamięci. Pasmo wejść analogowych wynosi 50 MHz przy rozdzielczości 14 bitów, a wyjścia – 15 MHz. Wszystko to jest w stanie operować na próbkowaniu maksymalnie 125 MS/s. Przyrząd zawiera także solidne, regulowane zasilacze, które pozwalają zasilać testowane urządzenie. Analog Discovery Pro jest w stanie zastąpić szereg tradycyjnych urządzeń pomiarowych, w tym oscyloskop, generator, analizator logiczny, zasilacz, woltomierz itp.

Parametry urządzenia plasują je więc w niższym segmencie serii Analog Discovery Pro i tak jest w istocie. Odpowiada to też cenie urządzenia, która jest najniższa z całej rodziny. Podobnie jak pozostałe przyrządy Digilent jest on zgodny z oprogramowaniem WaveForms – kompleksowym programem do wykonywania, zapisywania i analizy pomiarów. Ponadto dostępna jest biblioteka WaveForms SDK, która umożliwia automatyzację pomiarów, a także pliki pozwalające na współpracę ze środowiskami MATLAB oraz LabVIEW.

Drugą nowością oferowaną przez Digilent jest miękkie etui na przyrząd Analog Discovery 3. Pokrowiec pozwala na łatwe przenoszenie przedmiotu i ewentualne używanie w warunkach polowych. Oprócz samego przyrządu mieści on też dodatkowe akcesoria, takie jak sondy BNC, przewody itd. Wkładka piankowa umożliwia bezpieczne przechowywanie produktu.

Wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy Analog Discovery Pro ADP2230, a także pokrowiec kupisz w sklepie Kamami.pl, który jest oficjalnym dystrybutorem przyrządów Digilent w Polsce.

O autorze