Medicalgorithmics wprowadza do sprzedaży nowy miniholter EKG Kardiobeat.ai

Medicalgorithmics wprowadził na rynek bezprzewodowe urządzenie Kardiobeat.ai do monitorowania pracy serca. Nowe urządzenie typu ubieralnego umożliwi jej wejście na rynek małych, działających off-line urządzeń do rejestracji pracy serca. Pierwsze dostawy trafią w marcu do klientów z Wielkiej Brytanii i Indii.

Od wielu lat rozwijamy własne urządzenia do monitorowania pracy serca PocketECG. W ostatnich miesiącach zintegrowaliśmy nasze oprogramowanie do analizy EKG z podobnej klasy urządzeniami innych producentów. Jednak nie każdy klient potrzebuje zaawansowanego technologicznie holtera, które dzięki stałemu, bezprzewodowemu połączeniu z internetem umożliwia monitorowania prace serca w czasie rzeczywistym. Cześć klientów poszukuje bardziej budżetowych i mniejszych rozwiązań, które mogą zbierać dane w trybie off-line. Dzięki Kardiobeat.ai jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ich potrzeby i tym samym zapełnić lukę w naszej ofercie produktowej – powiedział członek zarządu ds. technologii Przemysław Tadla, cytowany w komunikacie.

Pierwsze dostawy trafią do klientów z Wielkiej Brytanii i Indii. Rejestrator EKG będzie wkrótce dostępny także w Unii Europejskiej i Kanadzie. Jeśli pojawi się zainteresowanie ze strony klientów, Medicalgorithmics zamierza wprowadzać Kardiobeat.ai na kolejne rynki.

Oprogramowanie Medicalgorithmics do analizy diagnostyki arytmii jest dopuszczone do użytku w ponad 50 państwach na całym świecie. Kardiobeat.ai może być potencjalnie sprzedawany w każdym z tych krajów.

Źródło: Materiały prasowe, StockWatch.pl

O autorze