ICEYE zajął 30. miejsce w prestiżowym rankingu Financial Times

Financial Times zaliczyło polsko-fińskie przedsiębiorstwo ICEYE do najszybciej rozwijających się europejskich spółek. Podmiot, zajmujący się rozwiązaniami satelitarnej obserwacji Ziemi z wykorzystaniem technologii radarowej, zajął trzydziestą pozycję na liście FT1000.

Ranking ten jest tworzony przez Financial Times przy współpracy z firmą Statista. Uwzględnia przedsiębiorstwa z Europy, które osiągnęły największy wzrost przychodów w okresie 2019-2022. ICEYE jest najwyżej notowanym podmiotem z branży militarnej i „aerospace”.

To zaszczyt znaleźć się w zestawieniu Financial Times jako jedna z najszybciej rozwijających się europejskich firm ” – powiedział Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes ICEYE. „Stanowi to dowód uznania i odzwierciedla naszą pozycję jako pioniera w wykorzystaniu technologii SAR oraz zaufanego partnera dla organizacji na całym świecie. Dziękuję zespołowi ICEYE i naszym sympatykom za umożliwienie nam osiągnięcia tego celu”.

Firma ICEYE jest właścicielem i operatorem największej na świecie konstelacji satelitów radarowych SAR. Stanowi ona ważne narzędzie obrazowania dla takich branż jak, ubezpieczenia, reagowanie na katastrofy naturalne i usuwanie ich skutków, transport morski, bezpieczeństwo narodowe, pomoc humanitarna oraz monitorowanie zmian klimatu.

Od 2018 roku firma rozmieściła w przestrzeni kosmicznej 31 satelitów, wśród których są zarówno jednostki dostępne komercyjnie jak i urządzenia dedykowane dla klientów rządowych.

Pełna lista FT1000 znajduje się na stronie FT.com. Raport specjalny dotyczący europejskich firm cechujących się nadzwyczaj szybkim wzrostem zostanie opublikowany w wydaniu Financial Times w dniu 24 marca br.

Źródło: materiały prasowe ICEYE, Space24.pl

O autorze