Seria LED Full Spectrum od Edison Opto w ofercie JM Elektronik

Seria PLCC CRI98 Full Spectrum charakteryzuje się wysoką jakością kolorów z CRI 98 i kompaktowym rozmiarem obudowy, zwiększając elastyczność projektowania lamp i rozszerzając zakres zastosowań.

Zagrożenie niebieskim światłem to długotrwałe niebezpieczeństwo uszkodzenia komórek siatkówki przez światło niebieskie, przyczyniające się do zaćmy i raka oczu. Zakres widma światła niebieskiego wynosi od 380 do 500 nm. Innym zagrożeniem związanym z niebieskim światłem jest zakłócanie cyklu dnia i nocy u ludzi oraz zwierząt. Wiele badań dowiodło pozytywnego wpływu oświetlenia o pełnym spektrum, w tym poprawy koncentracji, trwałej uwagi i poprawy jakości snu. Poprawia ono wydajność, komfort, zdrowie i samopoczucie człowieka.

Inżynierowie Edison Opto przygotowali dla tej serii produktów raporty o zagrożeniach związanych z niebieskim światłem IEC TR62778 i IEC\EN62471, z których wszystkie wskazują RG0.

Co to jest RG0?

  • RG0 (Risk Exempt): Źródło nie powoduje żadnego zagrożenia fotobiologicznego. Wymóg spełniany przez każdą lampę, która nie powoduje zagrożenia siatkówki niebieskim światłem (BL) przy czasie ekspozycji do 10 000 sekund (około 2,8 godziny).
  • RG1 (Niskie ryzyko): Źródło nie powoduje zagrożenia ze względu na typowe ograniczenia operacyjne dotyczące ekspozycji.

Dzięki konstrukcji obudowy z podwójnym chipem światła niebieskiego, ogólna intensywność światła niebieskiego jest niska. Dzięki temu spełniają one wymagania dotyczące niskiego zagrożenia niebieskim światłem, zalecane przez różne organizacje naukowe i zdrowotne.

Chipy z tej serii charakteryzują się dobrą jednorodnością światła i koloru. Dodatkowo, są one przyjazne dla środowiska i zgodne z dyrektywą RoHS. Dzięki zoptymalizowanej wydajności, seria PLCC CRI98 Full Spectrum jest idealna dla wysokiej klasy rynków LED, takich jak butiki i sklepy z luksusową odzieżą.

Więcej informacji na stronie JM Elektronik: https://jm.pl/pl/seria-led-full-spectrum-od-edison-opto_-przelomowa-dla-problemu-zagrozenia-niebieskim-swiatlem/811/aktualnosc/

O autorze