Mikrokontroler Holtek z czytnikiem NFC oraz funkcjami dotykowymi w ofercie JM elektronik

Mikrokontroler BS65F2042 firmy Holtek to wszechstronne układy zapewniające bogatą funkcjonalność i wysoką wydajność. Układy wyposażono w bogaty zestaw zasobów systemowych. Zapewnia m.in. funkcję regulacji czasu wykrywania, co pozwala uniknąć kolizji powodowanych przez klawisze dotykowe i NFC.

Układ oferuje 16 klawiszy dotykowych i charakteryzuje się odpornością na zakłócenia, potwierdzoną testami dynamicznymi CS (Conductive Susceptibility) 10V.

Urządzenie posiada do 26 pinów I/O, które mogą być wykorzystane do sterowania buzzerem i funkcjami wyświetlacza LED. Ponadto BS65F2042 oferuje szeroką gamę opcji pamięci, aby zaspokoić różne potrzeby w zakresie przechowywania danych.

Dzięki pełnemu wyborowi oscylatorów wewnętrznych i zewnętrznych, mikrokontroler oferuje możliwość dynamicznej pracy i przełączania między różnymi jej trybami, co pozwala użytkownikom zoptymalizować działanie mikrokontrolera i zminimalizować zużycie energii.

Mikrokontroler wyróżnia się także wielostandardowym czytnikiem NFC, który zapewnia funkcję RFID 13,56 MHz oraz obsługuje protokoły ISO14443A i ISO14443B. Czytnik NFC oferuje również prąd wyjściowy RF do 230 mA, co może zwiększyć odległość wykrywania, a także pozwolić na wykrywanie kart przy niskim zużyciu energii.

Wszechstronność mikrokontrolera BS65F2042 sprawia, że jest to idealny wybór do wielu innowacyjnych zastosowań takich jak:

  • inteligentne zamki do drzwi,
  • kontrola dostępu,
  • inteligentne domy,
  • zabawki itp.

Więcej informacji na stronie JM Elektronik: https://jm.pl/pl/funkcjonalnosc-czytnika-nfc-oraz-touch-w-mikrokontrolerach-holtek/814/aktualnosc/

O autorze