Infineon i HD Korea Shipbuilding & Offshore Engineering wspólnie pracują nad elektryfikacją statków morskich
Infineon oraz HD Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co. Ltd. podpisały porozumienie, w myśl którego obie firmy będą współpracować nad elektryfikacją silników morskich przy użyciu elektronicznych układów mocy.

Firma HD KSOE skupia się nad opracowaniem technologii zdekarbonizowanych napędów morskich, które będą napędzane elektrycznością i wodorem. Współpraca z Infineon będzie polegać na opracowaniu układów zasilających do napędów, co jest kluczowe dla elektryfikacji statków. Układy mocy Infineon pozwolą na przeprowadzenie transformacji w kierunku czystego i bezpiecznego transportu. W branży morskiej stanowią ważne elementy gwarantujące precyzyjne sterowanie takimi częściami maszyny, jak duże silniki morskie.
Infineon dostarczy HD KSOE pomocy technicznej w zakresie półprzewodnikowych rozwiązań i systemów zasilania, a także informacji o nowościach w branży morskiej. Kooperacja pozwoli rozwinąć technologię napędów morskich i dostosować ją do wymagać transformacji energetycznej.
Źródło: Materiały prasowe

Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



