TSMC wraca do produkcji po trzęsieniu ziemi na Tajwanie

TSMC wznowiła pracę swoich fabryk, po tym jak w środę rano doszło w Tajwanie do największego trzęsienia ziemi od 25 lat. Z tego powodu fabryki musiały przerwać pracę na jeden dzień, który poświęcono na inspekcje, podczas których sprawdzono straty wywołane katastrofą.

Trzęsienie ziemi spowodowało obawy o problemy z produkcją układów scalonych. TSMC jest jednym z najważniejszych producentów nowoczesnej elektroniki. Produkuje m.in. chipy dla Apple czy Nvidii.
TSMC ogłosiło, że wszystkie systemy bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. Kilka fabryk na Tajwanie zostało ewakuowanych, ale wszyscy pracownicy byli bezpieczni i wrócili do pracy krótko po wstrząsach.

Praca fabryk została w nieznacznym stopniu zakłócona poprzez awarię niektórych maszyn w fabrykach. Tym niemniej nie były to kluczowe elementy linii produkcyjnych. Nie ucierpiały na przykład maszyny EUV produkowane przez ASML, które są kluczowe w najnowocześniejszych procesach technologicznych w produkcji półprzewodników.

Niektóre linie produkcyjne, które ucierpiały w większym stopniu, będą potrzebować trochę czasu na powrót do w pełni zautomatyzowanej produkcji.

Źródło: Reuters

O autorze