Infineon zostaje liderem na rynku mikrokontrolerów automotive

Według analityków TechInsights, światowy rynek układów motoryzacyjnych wzrósł w 2023 roku o prawie 16,5% i osiągnął rekordową wartość 69,2 mld USD. W tym czasie Infineon zwiększył swój udział w rynku o 1%, z 13% w 2022 do 14% w 2023 co umocniło pozycję firmy jako lidera w branży.

Infineon jest aktywnym graczem na rozwijającym się rynku elektronicznych komponentów samochodowych. Jego oferta zawiera większość kluczowych elementów do aplikacji automotive, takich jak asystenci kierowcy, systemy bezpieczeństwa, zarządzanie akumulatorem i wiele innych.

Według TechInsight, Infineon zanotował wzrosty w każdym regionie świata i pozostał liderem w Korei Południowej i Chinach. Dodatkowo, spółka zanotowała znaczący wzrost w Japonii. W Europie zajmuje drugie miejsce, natomiast w Ameryce Południowej miejsce w czołowej trójce.

Najważniejszym elementem sukcesu Infineon jest silna oferta mikrokontrolerów automotive. Po raz pierwszy spółka zanotowała pierwsze miejsce w tej niszy. Sprzedaż mikrokontrolerów wzrosła aż o 44% w porównaniu do 2022 i wynosi teraz 29% całego rynku.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze