Komputer panelowy IEI UPC-F12M1-ADLP dla ekstremalnych środowisk przemysłowych w ofercie JM Elektronik

Komputer panelowy IEI UPC-F12M1-ADLP jest wyposażony w procesory Intel Alder Lake-P, w tym wersje Celeron 7305E oraz i5-1250PE. Te procesory zapewniają wysoką wydajność przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej, co pozwala na szybkie przetwarzanie danych i płynną obsługę złożonych aplikacji przemysłowych bez nadmiernego obciążenia systemu.

Obudowa urządzenia spełnia surowe normy wojskowe MIL-STD-810F dla wibracji operacyjnych (przy użyciu dysku SSD), co zapewnia jego niezawodność nawet w trudnych warunkach terenowych. Pełna ochrona IP66 gwarantuje, że system jest całkowicie odporny na pył i może wytrzymać silne strugi wody, co czyni go idealnym do użytku na zewnątrz oraz w środowiskach narażonych na wilgoć. Dodatkowo urządzenie oferuje szeroki zakres temperaturowy, który wynosi -20°C~60°C.

Ekran dotykowy PCAP z powłoką antyodblaskową i anty-UV umożliwia intuicyjne sterowanie nawet w jasnym świetle słonecznym i zapewnia dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV. Jest także kompatybilny z obsługą w rękawiczkach oraz na mokrym ekranie. Ekran ma przekątną 12,1 cala oraz rozdzielczość 1024:768 (4:3). Dzięki jasności wynoszącej 600 cd/m^2 oraz kontrastowi 700:1, wyświetlacz zapewnia wyraźne i żywe kolory. Komputer panelowy UPC-F12M1-ADLP zapewnia kąty widzenia 160° poziomo i 140° pionowo, co gwarantuje dobrą czytelność z różnych perspektyw.

Chłodzenie pasywne gwarantuje cichą pracę urządzenia, co jest szczególnie ważne w środowiskach wymagających minimalizacji hałasu, jak szpitale czy laboratoria. Ponadto, brak otworów wentylacyjnych ogranicza dostawanie się kurzu oraz pyłów do wnętrza obudowy. Aluminium odlewane ciśnieniowo zapewnia trwałość konstrukcji oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenie oferuje różnorodne opcje łączności, w tym Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. Rozbudowane opcje interfejsu I/O, w tym porty Ethernet, USB, RS-232/422/485 oraz CAN-bus, oferują wszechstronność podłączeń. Ponadto, komputer panelowy wyposażono w złącza rozszerzeń M.2, umożliwiające dodatkową konfigurację i rozbudowę systemu. Dodatkowo wszystkie złącza I/O można zasłonić zaślepką z wyprowadzonymi szczelnymi złączami M10.

Więcej informacji oraz możliwość zamówienia sprzętu na stronie JM Elektronik

O autorze