Novelda dodaje nową funkcję wykrywania zajętości siedzeń samochodowych za pomocą sensora radarowego UWB

Novelda, firma zajmująca się produkcją nowoczesnych czujników radarowych w technologii UWB, zaprezentowała nową funkcję detekcji zajętości siedzeń samochodowych dla czujnika X7. Ten układ jest przeznaczony do zastosowań w wykrywaniu obecności człowieka, monitoringu oznak życia i innych.

Nowa aktualizacja oprogramowania umożliwia aplikację sensora w układach wykrywania czy siedzenia w samochodzie są zajęte. Dzięki aktualizacji można stworzyć system detekcji zajętości siedzeń samochodowych oparty o tylko jeden sensor UWB. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów pracujących z czujnikami wagi, radar jest w stanie odróżnić człowieka od innych obiektów położonych na siedzeniu. Dzieje się to poprzez wykrywanie takich aktywności, jak oddech czy bicie serca.

Sensor Novelda X7 można zastosować w wielu aplikacjach, w tym w wykrywaniu obecności człowieka, detekcji obecności dzieci, a także rozpoznawaniu gestów i wielu innych. Sensor ma pole widzenia prawie 180 stopni, co pozwala na redukcję liczby elementów w pojeździe, gdyż jest w stanie pokryć niemal całe wnętrze samochodu.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze