Nowe, wydajne układy bezprzewodowe Silicon Labs xG26

Silicon Labs wprowadził do oferty serię układów bezprzewodowych xG26. Układy są przeznaczone do najbardziej wymagających aplikacji IoT, takich jak systemy Smart Home z siecią Matter. Seria odznacza się dwukrotnie większą pamięcią Flash i RAM oraz dwukrotnie większą liczbą wyprowadzeń GPIO niż układy Silicon Labs poprzedniej generacji (xG24).

Seria składa się z układów trzech modeli: MG26 z obsługą wielu protokołów, układu SoC Bluetooth BG26, a także mikrokontrolera PG26. Wszystkie oferują rdzenie ARM Cortex-M33, a także specjalne, dedykowane rdzenie do obsługi protokołów komunikacji radiowej oraz systemu bezpieczeństwa. Dodatkowo układy zawierają specjalny akcelerator AI/ML, który pozwala na szybką i energooszczędną obsługę algorytmów sztucznej inteligencji. Platforma Silicon Labs Secure Vault oraz ARM TrustZone zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne w nowoczesnych systemach IoT. Układy zawierają także moduł radiowy 2,4 GHz. W połączeniu ze stosami protokołów opracowanymi przez producenta, moduły są w stanie obsłużyć takie protokoły, jak Matter, Zigbee, OpenThread, Bluetooth Low Energy, Bluetooth Mesh i inne.

Nowe produkty są reklamowane jako przeznaczone specjalnie dla sieci Matter. Ten protokół jest przeznaczony do systemów smart home. Silicon Labs jest jednym z pionierów standardu i pracuje nad nim od pierwszej wersji. Duża moc obliczeniowa oraz pamięć obecna w układach xG26 pozwoli na projektowanie wydajnych urządzeń smart home, które bez problemu będą komunikować się z resztą systemu połączonego z protokołem Matter.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze