Grupa Grenevia opublikowała wyniki finansowe za 2023 rok

Grupa Grenevia poinformowała o swoich wynikach finansowych za 2023 rok. W trakcie tego okresu holding coraz wyraźniej inwestował w zieloną transformację. Przychody Grupy wyniosły 1 644 mln zł, co oznacza wzrost aż o 27 proc. względem 2022 roku. Co szczególnie istotne, do 48 proc. wzrósł udział przychodów Grupy spoza sektora węgla energetycznego.

Ważną częścią przychodów spółki była działalność Impact Clean Power Technology S.A. Od roku 2021 firma zwiększyła swoje przychody trzykrotnie! Potwierdza to strategiczną rolę IMPACT w dywersyfikacji działalności biznesowej Grenevii w kierunku rozwiązań zielonych.

W ubiegłym roku IMPACT wzmocnił współpracę z największymi klientami oraz poprawił stabilność w łańcuchu dostaw kluczowych komponentów. Na ostatniej prostej znajduje się także budowa nowej, wysoko zautomatyzowanej linii produkcyjnej w GigafactoryX, która już niedługo umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych z 0,6 GWh do 1,2 GWh a docelowo ok. 4 GWh, oraz potencjalne alokowanie ich na realizację nowych zamówień.

Impact Clean Power Technology to producent baterii dla sektora elektromobilności. Główną inwestycją firmy jest fabryka GigaFactoryX, która zostać rozbudowana nawet do mocy 4 GWh rocznie. To pozwoli produkować jedną baterię co 11 minut.

Źródło: LinkedIn, Materiały Prasowe

O autorze