5. rocznica otwarcia biura Mouser Electronics w Polsce

Mouser Electronics, dystrybutor elementów elektronicznych, świętuje właśnie 5. rocznicę otwarcia swojego biura w Polsce. Z tej okazji w biurze we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie oraz konferencja prasowa.

Podczas konferencji obecny Graham Maggs, wiceprezes firmy ds. marketingu w regionie EMEA, podkreślił wagę jaką Mouser przywiązuje do lokalnych struktur spółki. Zaznaczył, jak ważne jest wsparcie klientów w językach lokalnych, z uwzględnieniem specyfiki rynku, do czego najlepiej nadają się biura rozlokowane właśnie w krajach docelowych. Położył też nacisk na szybki i nieustanny rozwój rynku w Polsce, a także coraz większe znaczenie jaki ma on dla dystrybutorów na świecie.

Wydarzenie stanowiło także okazję do zapoznania się ze charakterystyką dystrybucji firmy. Mouser w Polsce skupia się przede wszystkim na małych i średnich firmach OEM. Stara się możliwie jak najbardziej rozbudowywać swoją ofertę – dość mocno podkreśla udział NPI (New Product Intruduction) w przesłaniu marketingowym spółki. Dzięki rozbudowanej logistyce jest w stanie dostarczyć większość produktów w czasie 2-3 dni prosto z magazynów w USA.

Spotkanie było także okazją do małego poczęstunku. Na wydarzeniu obecna była redakcja Mikrokontrolera.

O autorze