Boeing oficjalnie uruchomił trzy zakłady inżynieryjne w Rzeszowie, Gdańsku i Warszawie

Oddziały w Polsce to część globalnej strategii rozwoju inżynieryjnego Boeinga, której celem jest wykorzystanie zasobów w całym przedsiębiorstwie i znalezienie synergii między istniejącymi lokalizacjami na całym świecie. Spółka planuje utworzyć w naszym kraju kilkaset nowych miejsc pracy. Główny zakład inżynieryjny Boeinga w Rzeszowie zajmuje się inżynierią mechaniczną i elektryczną oraz obsługą klienta. Gdański zakład, powszechnie znany z tworzenia oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując przy tym zaawansowane technologie stosowane w prawie wszystkich samolotach Boeinga. W Warszawie zespoły skupiają się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewiczem – Instytutem Lotnictwa. Wszystkie trzy zakłady zapewniają wsparcie inżynieryjne, rozwiązania i projekty dla różnych programów komercyjnych i obronnych Boeinga.

Oficjalne otwarcie zakładów Boeinga w Rzeszowie, Gdańsku i Warszawie

Boeingowi zależy na budowaniu solidnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce – powiedziała Linda Hapgood, wiceprezes Boeing Engineering Polska i Ukraina. – Utworzenie nowego podmiotu było logicznym krokiem, ponieważ Polska nie tylko oferuje umiejętności niezbędne do naszej pracy inżynieryjnej, ale jest także domem dla wielu naszych partnerów branżowych, lotniczych, badawczych i akademickich, w tym cenionego Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Jako firma globalna, działająca w globalnej branży, rozwijamy globalne talenty i zależy nam na przyciąganiu najlepszych ludzi z całego świata do naszego zespołu, aby dołączyli do naszego zespołu – powiedział Howard McKenzie, główny inżynier Boeinga i wiceprezes ds. inżynierii. – Nasze zespoły inżynieryjne w Polsce wzmocnią wysiłki Boeinga na rzecz innowacji, konkurowania i wygrywania, pracując nad różnymi możliwościami, w tym wsparciem dla obecnych i przyszłych programów produkcji samolotów.

Oprócz działalności inżynieryjnej Boeing posiada biura Boeing Defence, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz Parts & Distribution Services w Rzeszowie. Firma aktywnie współpracuje także z polskimi dostawcami oraz poszerza swoją działalność o polskie uczelnie i ośrodki badawcze, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego.

Źródło: materiały prasowe

O autorze