STM32CubeIDE z obsługą debugowania w systemie FreeRTOS
STMicroelectronics dodał do środowiska programistycznego STM32CubeIDE obsługę debugowania systemu FreeRTOS z uwzględnieniem wątków (ang. thread-aware). Daje to użytkownikom nowe możliwości, co pozwala na szybsze i łatwiejsze projektowanie aplikacji. Obsługa rozwoju aplikacji opartych o system RTOS pozwala na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych systemów wbudowanych oferujących zaawansowane funkcje takie jak komunikacja bezprzewodowa, interfejs graficzny, funkcje cyberbezpieczeństwa, a także kilka trybów pracy.
STM32CubeIDE to bezpłatnie dostępne środowisko programistyczne oparte o platformę Eclipse/CDT, zestaw narzędzi GCC, a także debugger GDB. Współpracuje z konfiguratorem STM32CubeMX i obsługuje wszystkie mikrokontrolery STM32. Jest dostępne na wszystkie systemy desktopowe. Pozwala także programować układy docelowe zarówno za pomocą ST-Link, jak i programatorów Segger J-Link.
STM32CubeIDE można pobrać ze strony firmy STMicroelectronics.



Scanway dostarczy trzy teleskopy do obserwacji Ziemi dla EnduroSat
XTPL sprzedał pierwszy moduł UDP do Japonii
Rosnące znaczenie mocy przyłączeniowych dla inwestycji w centra danych w Polsce 

![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)


