O nas

Mikrokontroler.pl to polski portal informacyjny poświęcony zagadnieniom współczesnych podzespołów, technologii i rynkowi elektroniki. Pomimo swej nazwy, nie opisuje wyłącznie systemów mikrokontrolerowych, lecz jest otwarty na wszelkie zagadnienia współczesnej elektroniki, w tym między innymi IoT, projektowanie z wykorzystaniem FPGA, układy analogowe, radiowe, układy zasilania, sprzęt pomiarowy, sterowniki przemysłowe, projektowanie płytek PCB, produkcję elektroniki i wiele innych. Ważne miejsce na naszych łamach zajmują publikacje skupiające się na praktycznym aspekcie elektroniki, w tym przykłady i pełne projekty na platformy Arduino, Raspberry Pi, STM32, Siemens LOGO!, SIMATIC S7-1200 oraz wiele innych. Skupiamy się na rozpowszechnianiu aktualnej, praktycznej wiedzy technicznej w środowisku inżynierów, studentów starszych lat studiów technicznych, a także elektroników-hobbystów. Wśród naszych publikacji można znaleźć aktualne informacje, porady, przeglądy tematyczne, artykuły techniczne a nawet pełne kursy przedmiotowe.

Mikrokontroler.pl współpracuje z wieloma renomowanymi firmami funkcjonującymi na rynku krajowym i europejskim, w tym z dystrybutorami, producentami elementów i urządzeń elektronicznych, producentami PCB, a także biurami konstrukcyjnymi. Dzięki konsekwentnej pracy od 2011 roku zajmujemy ważne miejsce w katalogu polskich zasobów wiedzy elektronicznej.

Autorami tekstów i opracowań publikowanych w portalu są doświadczeni elektronicy-konstruktorzy z „żyłką” dziennikarską i popularyzatorską, co zapewnia wysoką jakość i doskonałe przygotowanie merytoryczne przygotowywanych materiałów. Wielu autorów ma na koncie również publikacje prasowe, naukowe, a także książki poświęcone elektronice i automatyce

Portal Mikrokontroler.pl jest prowadzony przez firmę BTC Korporacja Sp. z o.o.

Kontakt z redakcją portalu: mikrokontroler@mikrokontroler.pl.

Publikacja materiałów prasowych i współpraca: maciej.ropelewski@mikrokontroler.pl.

Uwagi odnośnie strony technicznej i merytorycznej portalu: maciej.ropelewski@btc.pl

Wywiady oraz działania promocyjne i reklamowe: agnieszka.kubasik@mikrokontroler.pl

Treści publikowane w portalu Mikrokontroler.pl mają charakter informacyjny.

Redakcja portalu Mikrokontroler.pl dokłada wszelkich starań, żeby informacje w nim publikowane były prawdziwe i aktualne. Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania poprawek w każdej chwili i bez uprzedzenia.