[KONKURS] Nowa Pi Camera oraz Pi Camera NoIR V2

Wszystkich entuzjastów elektroniki, którzy zaopatrzyli się w Raspberry Pi 3 i stosują je już także w swoich projektach, z pewnością zainteresuje wiadomość, że pojawiła się nowa oferta dla posiadaczy platformy Raspberry Pi 3. W sprzedaży dostępne są udoskonalone wersje akcesoriów rozszerzeń Pi Camera V2 oraz Pi Camera NoIR V2.

Tak wygląda nowy układ:

Nowa wersja układów zachowuje najlepsze cechy oryginalnego modelu Pi Camera, jednocześnie znacznie zwiększając wartość produktu. Lista zmian w obu modelach zaczyna się od podwyższenia rozdzielczości matrycy CCD do 8 megapikseli (model Sony IMX219) w stosunku do 5 megapikseli w poprzedniej wersji. Zastosowano nowe soczewki, które zapewniają lepszą jakość obrazu. Dzięki tym rozwiązaniom kamera zapewnia następujące możliwości:

  • Fotografie w rozdzielczości do 3280 x 2464 pikseli
  • Wideo w rozdzielczości 1080p z 30 fps (klatek na sekundę), 640p / 60 fps oraz 640 x 480 / 90 fps. Pozwala to na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie.

Tak samo, jak we wcześniejszym modelu, wersja NoIR Pi Camera zawiera filtr podczerwieni, który zapewnia wysoką jakość przy słabym oświetleniu. Te dwa warianty pokrywają wszystkie potrzeby rejestracji materiału wideo przy pomocy Raspberry Pi. Warto również zauważyć, że kamery w wersji 2 są kompatybilne wstecz. Dzięki temu łatwo wymienić kamerę Pi w istniejącym projekcie lub wykorzystać starszy model Raspberry Pi. Wystarczy zaktualizować system operacyjny Raspbian do najnowszej wersji.

Oto podstawowe informacje o nowej Pi Camera V2. Proste i zachęcające, czyż nie?

Firma Farnell element14 zachęca do udziału w konkursie:

Wygraj Raspberry Pi 3 Model B lub Pi NoIR – Camera Board

1.    Jakie tryby w slow motion oferuje nowa Pi Camera V2?

Odpowiedzi szukaj na: www.element14.com

2.    Podziel się z nami pomysłem projektu opartym na Raspberry Pi 3 Model B i Pi Camera V2 lub Pi Camera NoIR V2 oraz podzespołami dostępnym na www.farnell.com/pl

Opis projektu wraz z linkami do podzespołów prześlij na adres: mozog-stefko@farnell.com

KONKURS trwa od: 9 maja 2016 do 9 czerwca 2016

Nagrody:

I miejsce: Raspberry Pi 3 Model B – www.farnell.com/pl/buy-raspberry-pi

II miejsce: Raspberry Pi NoIR – Camera Board – www.farnell.com/pl/buy-raspberry-pi

III miejsce: Obudowa Raspberry Pi MULTICOMP – www.farnell.com/multicomp/obudowa

Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

 

Do pobrania

O autorze