LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Innowacyjne wyłączniki pozycyjne do osłon bezpieczeństwa umożliwiają szybkie ponowne uruchomienie maszyn i instalacji

Innowacyjne wyłączniki pozycyjne do osłon bezpieczeństwa z Industry Automation firmy Siemens cechują się szeregiem zalet praktycznych. Oprócz spełniania wymagań normy ASIsafe, wyłączniki pozycyjne SIRIUS 3SF1324 również spełniają surowe wymagania dla kategorii bezpieczeństwa SIL 2/PL d. Wyposażone są one w specjalną logikę: operator dostaje sygnał zwrotny z cewki elektromagnesu, dzięki czemu nie musi za każdym razem otwierać drzwi ochronnych gdyż zwolnienie magnesu następuje tylko i wyłącznie w celu przestawienia parametrów maszyny lub instalacji (funkcja ta ułatwia szybszy rozruch po zwolnieniu drzwi). Nowy wyłącznik pozycyjny ryglowany ASIsafe dostępny jest w trzech wersjach: z wyzwoleniem pomocniczym z przodu, z przyciskiem ewakuacyjnym z przodu oraz z wyzwoleniem pomocniczym z przodu i przyciskiem ewakuacyjnym z tyłu.

 

Wyłącznik pozycyjny 3SF1324 jest szczególne przydatny w przypadku połączeń szeregowych lub gdy kilka drzwi ochronnych ma być sterowana grupowo. Nie jest już konieczne otwieranie i zamykanie każdych drzwi oddzielnie w celu utrzymania bezpiecznego stanu. Zmniejsza to przestoje i zapewnia wznowienie pracy maszyny lub instalacji w znacznie krótszym czasie. Inżynierowie firmy Siemens opracowali specjalną logikę przeznaczoną dla nowych wyłączników pozycyjnych: dwukrotna ocena urządzenia uruchamiającego wymagana dla kategorii SIL 2 /PL d, która obecnie jest zintegrowana w wyłącznikach. Informacja ta jest bezpiecznie przekazywana do systemu sterowania poprzez jeden z kanałów ASIsafe, podczas gdy drugi kanał jest jednocześnie wykorzystywany przez sygnały stanu pracy lub zapytania o stan elektromagnesu drzwi.

 

Więcej informacji dostępnych pod adresem http://www.siemens.pl/sirius

 

Rys. 1.

Fot. 1.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!