Moduł GPS Quectel L20 z chipsetem SiRF Star IV

Firma Quectel, producent dostarczający rozwiązania komunikacyjne z sektora rynku M2M w technologii GPS, GSM/GPRS (2G, 2.5G, 3G) oraz radiowej (Zigbee, Bluetooth), ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży opracowanego we współpracy z firmą CSR modułu GPS o nazwie L20.

Moduł L20 został stworzony w oparciu o nowoczesny chipset SiRF Star IV. Jest to następca bardzo popularnego chipsetu SiRF Star III, który od dawna z powodzeniem stosowany jest w wielu urządzeniach nawigacyjnych. Nowy chipset w porównaniu do swojego poprzednika oferuje wiele usprawnień i nową funkcjonalność, co skutkuje dużym jego zainteresowaniem ze strony producentów odbiorników GPS chcących wykorzystać go w swoich produktach. Chipset SiRF Star IV dostępny jest w dwóch wersjach (GSD4t oraz GSD4e), a do jego głównych cech należy bardzo duża czułość śledzenia i akwizycji sygnału, wsparcie dla systemu AGPS umożliwiającego określanie przybliżonej pozycji za pomocą infrastruktury operatorów sieci komórkowej, zaawansowane funkcje zarządzania energią, programowy filtr przeciwzakłóceniowy, małe rozmiary oraz innowacyjna technologia SiRFaware zapewniająca krótki czas oczekiwania na wyznaczenie pozycji oraz zwiększająca precyzję pozycji. Wymienione atuty zostały zaimplementowane w module L20 firmy Quectel, dzięki czemu może on zostać wykorzystany w różnorodnych platformach wymagających wykorzystania systemów GPS o dużej wydajności, niewielkich gabarytach oraz niskim poborze prądu.
Zalety te czynią moduł L20 doskonałym rozwiązaniem dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy, konsole do gier, aparaty
fotograficzne, kamery, laptopy itp.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze