LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Trójfazowe zasilacze przemysłowe o dużej sprawności – z rodziny SITOP

Jednostki PSU300S należą do rodziny inteligentnych zasilaczy SITOP firmy Siemens, przeznaczonych do zasilania maszyn i urządzeń przemysłowych przystosowanych do napięcia 24 V DC. Nowy model oznaczony symbolem PSU300S ma wydajność prądową 20 A i jest zasilany napięciem trójfazowym z przedziału od 340 do 550 V AC. Stabilizowane napięcie wyjściowe może być regulowane w zakresie od 24 do 28 VDC dzięki czemu można je dopasować do wymogów aplikacji np. poprzez uwzględnienie spadku napięcia na przewodach zasilających.

 

Wysoka sprawność energetyczna nowego modelu zasilacza – wynosząca powyżej 91% – minimalizuje ilość ciepła emitowanego przez zasilacz, co przy pracy w zamkniętych szafach lub kabinach sterowniczych jest dużą zaletą i zapewnia długotrwałe działanie. Zwarta obudowa o szerokości 100 mm umożliwia szybki i łatwy montaż na szynie DIN.

 

SITOP PSU300S pracuje z pełną wydajnością w temperaturze od 0 do 60 OC. Jego prawidłowe działanie jest możliwe również w temperaturze powyżej 70 OC, jednak ze zmniejszonym obciążeniem. W temperaturze poniżej 45 OC wydajność prądowa wzrasta do 120% wartości znamionowej. Nowe zasilacze są ponadto odporne na duże prądy załączeniowe oraz przeciążenia dynamiczne sięgające 150% wartości znamionowej nawet do 5 sekund. Pozwala to na współpracę z urządzeniami o „ciężkim” rozruchu jak np. przetwornice DC/DC oraz silniki. Jednostki PSU300S wyposażono w złącze sygnalizacyjne „24 V DC o.k.” umożliwiające użytkownikowi zdalne monitorowanie jego stanu pracy.

 

W skład rodziny SITOP wchodzą także dodatkowe moduły wspomagające pracę zasilaczy oraz zwiększające odporność na krótkotrwałe zakłócenia i zaniki napięcia zewnętrznej linii zasilającej, zapewniające bezprzerwową pracę, bądź służące do selektywnego zasilania np. podajników.

 

Wysoka wydajność prezentowanego urządzenia, niewielkie wymiary, działanie w szerokim zakresie napięć zasilania pozwalają na wykorzystanie urządzenia w różnorodnych aplikacjach, a dzięki międzynarodowym atestom można stosować je praktycznie na całym świecie.

 

Więcej informacji: www.siemens.pl/simatic.

 

Rys. 1.