LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Nowe Windows będą obsługiwały procesory ARM

Na odbywających się w Las Vegas targach elektroniki użytkowej CES 2011 (Customer Electronic Show) Microsoft ogłosił kompatybilność nowej wersji systemu operacyjnego Windows 8 z procesorami i układami SoC wyposażonych w rdzenie ARM firm NVIDIA Corp., Qualcomm Inc. i Texas Instruments Inc. oraz x86 firm Intel i AMD.

Firma Microsoft potwierdziła, że system operacyjny Windows 8 będzie obsługiwać układy System-on-a-Chip (SoC), skonstruowane zarówno w oparciu o rozwiązania ARM, jak i konkurencyjną architekturę x86. Przedstawiciele NVIDIA, Qualcomm, Texas Instruments oraz Intel i AMD zapewnili o swojej pomocy i współpracy przy wdrażaniu kolejnej wersji Windows w swoich urządzeniach. Układy scalone SoC, dzięki scentralizowanej budowie, umieszczeniu wszystkich elementów na jednej płytce drukowanej oraz kompaktowym rozmiarom, są chętnie stosowane w urządzeniach wbudowanych (embedded). Niewielkie zapotrzebowanie na energię układów SoC sprawia, że w przyszłości mogą one być wykorzystane w produkcji następnej generacji mniejszych i bardziej energooszczędnych komputerów przenośnych i PC.
Podczas konferencji, Microsoft zaprezentował działanie wszystkich najważniejszych funkcjonalności nowego systemu uruchomionego na układzie SoC – wspomaganej sprzętowo grafiki i odtwarzania mediów, najnowszej wersji przeglądarki internetowej Microsoft Internet Explorer, obsługi portów USB i drukowania. W ramach pokazu możliwości nowego systemu na układzie SoC ARM uruchomiono również pakiet Microsoft Office.
Firmy Intel oraz AMD zapowiedziały dalsze udoskonalanie platformy x86, m.in. poprzez wdrożenie niedawno zapowiedzianych procesorów Intel Core™ drugiej generacji oraz jednostek procesowych AMD Fusion (APU).

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!