Scalone zasilacze HiperPFS™ i HiperTFS™

Firma Power Integration Inc. wprowadziła na rynek nowe scalone zasilacze HiperPFS™ i  HiperTFS™.

Te nowe, niezwykle wydajne układy scalone charakteryzują się bardzo dużą skalą integracji, co pozwala zredukować znacznie liczbę podzespołów. Nowe układy scalone nadają się do pracy w kompletnych zasilaczach o mocach od 75 W do 1 kW. Producent przewiduje, że znajdą one zastosowanie zarówno w urządzeniach przemysłowych, jak i w sprzęcie powszechnego użytku, w tym komputerowym, telewizyjnym i innym.
 
HiperPFS jest wysoce zintegrowanym układem scalonym z korekcją współczynnika mocy typu „boost PFC” o przemysłowej sprawności. Jego główne zalety to zintegrowane sterowanie typu PFC i MOSFET (co eliminuje do 40 podzespołów) oraz sprawność powyżej 96% przy obciążeniu 10% i powyżej 95% przy obciążeniu od 10% do pełnego. Układ jest zgodny z normą RoHS, bez halogenu. Pobór mocy przy napięciu 230 V AC i pełnym obciążeniu jest mniejszy od 50 mW.

HiperTFS stanowi kombinację przetwornicy typu „two-switch forward” z tranzystorami mocy typu MOSFET i układem TinySwitchTM-III (sterownikiem stanu czuwania / MOSFET) w jednej niskoprofilowanej obudowie eSIPTM. Sprawność układu przewyższa 90%. Niewielki współczynnik kształtu umożliwia zmniejszenie liczby elementów dyskretnych o co najmniej 30%, co z kolei pozwala uzyskać wysoką niezawodność przy jednocześnie mniejszych kosztach. Hiper TFS nadaje się do zasilaczy komputerowych z certyfikatem 80 PLUS(R) i 80 PLUS bronze.

Więcej informacji: Gamma Sp. z o.o. 01-013 Warszawa, Kacza 6 lok. A, www.gamma.pl  info@gamma.pl, tel.: +48 22 8627500.

 

O autorze