Nowy, wysokowydajny Box PC do zastosowań w maszynach

 

 

 

 

Siemens wzbogacił swoją ofertę komputerów przemysłowych o nowy, przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych, model Simatic IPC Box PC 827C, który wykorzystuje w pełni możliwości najnowszych procesorów Intel Core i3, i5 oraz i7. Nowe urządzenie posiada prawie dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik, a dzięki pięciu złączom kart rozszerzających PCI/PCIe, oferuje najwyższy stopień elastyczności w rozbudowie. Simatic IPC BoxPC 827C jest przystosowany do realizacji zadań szybkich pomiarów, sterowań i wizualizacji, szczególnie w maszynach produkcyjnych.

Ten trwały PC został zaprojektowany do ciągłej, 24-godzinnej pracy i to warunkach podwyższonej temperatury, drgań, udarów oraz zakłóceń elektromagnetycznych EMC. Nowe, bardzo wydajne Simatic IPC BoxPC 827C przetwarzają duże ilości danych niezwykle szybko dostarczane przez wymagające aplikacje automatyki. W tym celu zostały one wyposażone w najnowsze procesory Intel Core i3 lub i7 oraz pamięć w technologii DDR3 rozbudowywalną do 4GB i posiadającą opcjonalnie korekcję błędów ECC. Udoskonalona, wbudowana w płytę główną, karta grafiki HD o 3 do 5 razy większej wydajności niż w modelu poprzednim, pozwala na realizację bardzo szybkich systemów wizualizacji. Dodatkowo, wydajna karta graficzna może zostać zainstalowana w złączu PCIe-x16. Wyposażone w najnowszą technologię mobilną Intel, BoxPC charakteryzują się niskim poborem mocy oraz wysoką efektywnością energetyczną. Jednostka zasilająca z poziomem efektywności większym niż 80% oraz funkcjonalnością Wake-on-LAN (wybudzanie przez sieć) ma na to decydujący wpływ. Wersja urządzenia wyposażona w procesor Core i7 umożliwia chroniony hasłem zdalny dostęp, z wykorzystaniem technologii Intel Active Management Technology (AMT), pozwalający służbom IT na zdalne, autoryzowane zarządzanie i utrzymanie Simatic IPC oraz korekcję usterek.

Simatic IPC BoxPC 827C jest kompatybilny zarówno pod względem instalacyjnym jak i programowym ze swoim poprzednikiem. Posiada on także taką samą wydajność jak już oferowany Simatic IPC BoxPC 627C. Jedyną różnicą jest, że Simatic IPC BoxPC 627C posiada dwa wolne złącza PCI/PCIe, a Simatic IPC BoxPC 827C oferuje ich aż pięć. Nowe urządzenie może być całkowicie bez obsługowe dzięki eliminacji dysków twardych i zastąpieniu ich dwoma złączami kart Compact Flash, które są łatwo dostępne z zewnątrz lub 32GB dyskiem SSD o architekturze pojedynczych komórek pamięci (SLC). Komputery BoxPC są przeznaczone do montażu w różnych pozycjach dzięki opcjonalnym akcesoriom montażowym. Wszystkie interfejsy i elementy funkcyjne, takie jak dwa porty Gigabit Ethernet a cztery szybkie złącza USB 2.0, są dostępne od frontu. Kontroler RAID1 i opcjonalne interfejsy Profibus oraz Profinet z 3-portowym switchem IRT, są zintegrowane na płycie głównej. Dwa swobodnie programowalne 7-segmentowe wyświetlacze oraz dwie sygnalizacyjne diody LED wskazują stan BIOS i umożliwiają szybka diagnostykę stanu pracy urządzenia, a także aplikacji. Urządzenie poprzez interfejs DVI-I może współpracować z monitorami Simatic Flat Panel, które mogą być oddalone od jednostki nawet o 30 m. W celu podtrzymania krytycznych danych procesowych, urządzenie posiada baterię zdolną podtrzymać 2MB pamięci SRAM w przypadku niespodziewanych awarii zasilania.

Simatic IPC BoxPC 827C są opcjonalnie oferowane z przeinstalowanymi i aktywowanymi systemami operacyjnymi Windows Embedded Standard 2009, Windows 7 Ultimate oraz Windows XP Professional. Tak jak wszystkie Simatic IPC, nowe BoxPC 827C zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa inwestycji. Będą one dostępne przez okres pięciu lat w niezmienionej formie, a części zamienne do nich będą zapewnione jeszcze przez następne pięć lat od momentu pojawienia się deklaracji o ich wycofaniu z oferty.

Więcej informacji : www.siemens.com/simatic-ipc

O autorze