Rekordowa LED mocy z oferty Seoul Semiconductor

Producenci LED mocy toczą zaciętą walkę o maksymalizację wartości parametrów sprawności świetlnej (liczba uzyskanych lumenów z Wata dostarczonej mocy) oraz ekonomicznej (liczba lumenów uzyskanych z 1 Euro). Obecnym liderem rynkowego wyścigu jest firma Seoul Semiconductor, dobrze znany w naszym kraju producent LED mocy, w tym jedynej na rynku rodziny LED o nazwie Acriche, które są zasilane bezpośrednio z sieci energetycznej 230 VAC.
Najnowszą „rekordową” nowością w ofercie firmy Seoul Semiconductor jest świecąca na kolor biały dioda STW0Q2PA, która charakteryzuje się bardzo wysokimi wartościami obydwu parametrów:
– sprawność świetlna wynosi co najmniej 103 lm/W,
– sprawność ekonomiczna wynosi 220 lm/EUR.
Nowe diody charakteryzują się ponadto bardzo małą rezystancją cieplną obudowy (niemal 3-krotnie mniejszą niż w rozwiązaniach konkurencyjnych) i jej niewielkimi wymiarami (5,6 x 3 x 0,9 mm). Obudowa typu 5630 jest przystosowana do montażu SMD, wyposażono ją od spodu w specjalne wyprowadzenie termiczne wspomagające odprowadzanie do otoczenia ciepła ze zintegrowanych w niej struktur.
Zakres dopuszczalnych temperatur pracy mieści się w przedziale od -40 do +85oC, zalecane natężenie prądu zasilającego wynosi 100 mA (przy napięciu przewodzenia 3,2 V), a kąt emisji światła wynosi 120o. Struktury LED zastosowane w STW0Q2PA wyposażono w podstawowe zabezpieczenie antyprzepięciowe – diody Zenera – które zapobiegają ich przypadkowym uszkodzeniom wywołanym wyładowaniami elektrostatycznymi.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Do pobrania

O autorze