Funkcje bezpieczeństwa oraz bezprzewodowe sterowanie i wizualizacja z technologią Rapid Roaming

 

 

 

 

Mobile Panel 277F IWLAN, przeznaczony do stosowania w systemach bezpieczeństwa, komunikuje się w technologii „Rapid Roaming” w celu zapewnienia nieprzerwanej transmisji sygnałów w sieci bezprzewodowej.

W najnowszych wersjach Mobile Panel 277 IWLAN oraz Mobile Panel 277F IWLAN kolorowy wskaźnik poziomu sygnału WLAN uzupełniono o alarm wibracyjny, wyzwalany w momencie spadku sygnału poniżej zdefiniowanego poziomu minimalnego. Wygodniejsze jest teraz także korzystanie z przycisków alarmowych.
W aplikacjach z układami bezpieczeństwa, Mobile Panel 277F IWLAN komunikuje się poprzez rozszerzone procedury dostępu WLAN iPCF-MC (Industrial Point Coordination Function with Management Channel), znane także pod nazwą “Rapid Roaming”. Zapewniają one szybkie przełączanie sygnałów radiowych pomiędzy punktami dostępowymi i bezzwłoczną komunikację z urządzeniem, co jest warunkiem koniecznym w przypadku mobilnych urządzeń sterowania i wizualizacji pracujących w aplikacjach korzystających z wyłączników bezpieczeństwa. Mobile Panel 277F IWLAN jest przystosowany do pracy w sieci Profinet z profilem Profisafe oraz w infrastrukturze IWLAN na bazie punktów dostępowych Scalance W firmy Siemens.
Przedstawiane urządzenia zostały dopuszczone do stosowania w standardowych sieciach radiowych, co umożliwia stosowanie ich praktycznie na całym świecie. Mobile Panel 277 IWLAN bez funkcji bezpieczeństwa jest przystosowany także do współpracy z systemami napędowymi Simotion.
Jedna z wersji Mobile Panel 277 F IWLAN pozwala na integrację z systemami identyfikacji Moby D wykorzystujących komunikację RFID. W tym wypadku karty Moby D Smart Cards są wykorzystywane do kodowania lokalizacji i logowania się w określonych obszarach sterowania. Takie podejście stanowi ekonomiczną alternatywę dla rozwiązań na bazie transponderów.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.siemens.com/panels

O autorze