Rezonatory kwarcowe SMD firmy YIC

 

Tajwańska firma YIC jest producentem szerokiej gamy rezonatorów i generatorów kwarcowych oraz filtrów ceramicznych. O ich wysokiej jakości może świadczyć fakt, że jej produkty trafiają do urządzeń elektronicznych takich firm jak Lite-On czy Panasonic.

Częstotliwości dostępnych generatorów kwarcowych firmy YIC wynoszą od 16 MHz do 32 MHz. Generatory wyposażone są w obudowy o 2 rozmiarach: 2,1×2,6mm (XT224) oraz 2,7×3,4mm (XT324). Ich tolerancja, podobnie jak stabilność częstotliwości, mieści się w zakresie od 10 do 30 ppm w zależności od modelu rezonatora. Wyroby firmy YIC charakteryzują się duża trwałością i wysoką jakością, zachowując przy tym konkurencyjne ceny. Rezonatory kwarcowe zamknięte w niewielkich obudowach SMD najczęściej znajdują zastosowanie w urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, odbiorniki gps, odtwarzacze MP3, a także w urządzeniach komunikacji bezprzewodowej np. Wi-Fi czy Bluetooth. Kolejnymi przykładami zastosowania rezonatorów kwarcowych są podzespoły komputerowe oraz układy mikroprocesorowe, w których rezonatory służą do generowania przebiegów zegarowych.

Więcej informacji: Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o., ul. Ustronna 41, 93-350 Łódź, tel.: 042 645 55 55, fax: 042 645 55 00, e-mail: dso@tme.pl, www.tme.pl.

 

O autorze