Podzespoły firmy Amotech dostępne w Polsce

Firma Soyter włączyła do swojej oferty produkty koreańskiej firmy Amotech. Oferta Amotech obejmuje części elektroniczne i urządzenia dla szeroko pojętego rynku elektroniki konsumenckiej. Zakres oferowanych produktów można podzielić na trzy działy:

  • Rozwiązania z zakresu zabezpieczeń ESD/EMI;
  • Anteny;
  • Bezszczotkowe silniki prądu stałego.

Jedną z ciekawszych grup produktów z oferty koreańskiego producenta są warystory, służące do zabezpieczania urządzeń elektronicznych przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD). Warystory produkowane przez firmę Amotech służą głównie do zabezpieczania urządzeń przenośnych zasilanych bateryjnie takich jak, telefony komórkowe, laptopy czy odtwarzacze MP3. Ze względu na docelowe zastosowanie, większość oferowanych warystorów charakteryzuje się progiem załączenia na poziomie ok 30V. Oferta warystorów obejmuje zarówno pojedyncze elementy jak również zestawy warystorów grupowane po cztery lub osiem elementów w jednej obudowie SMD. Elementy dostępne są w rozmiarach typowych dla montażu SMD, a więc 16×0,5mm, ale producent oferuje również rozwiązania miniaturowe o wymiarach 0,4×0,2mm. W ofercie dostępne są także tradycyjne warystory dyskowe do montażu przewlekanego. Potwierdzeniem wysokiej jakości warystorów tego producenta jest fakt, że Amotech dostarcza elementy zabezpieczające do telefonów iPhone firmy Apple. W zakresie zabezpieczeń ESD/EMI firma zajmuje się również produkcją elementów ograniczających napięcia wyładowań elektrostatycznych, filtrów ESD oraz induktorów.

Do drugiej grupy asortymentu Amotech należą anteny do zastosowań w urządzeniach przenośnych. Znajdziemy tutaj między innymi anteny do odbiorników dla systemów nawigacyjnych GPS, anteny dla urządzeń pracujący w technologii Bluetooth oraz anteny do komputerów przenośnych dla systemów WLAN oraz WiMax.

Trzecią grupą urządzeń oferowanych przez Amotech są bezszczotkowe silniki prądu stałego. Producent dostarcza silniki między innymi do urządzeń domowych takich jak pralki czy odkurzacze, a także do zastosowań przemysłowych – w odkurzaczach przemysłowych czy wentylatorach. Wśród oferty silników są również rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, są to między innymi silniki do nawiewu powietrza, wentylatora chłodnicy czy pompy wody. Silniki Amotech są lekkie i niezawodne, a dzięki zintegrowanemu procesorowi sterującemu ich wykorzystanie staje się łatwiejsze, co skraca czas potrzebny na opracowanie nowego produktu.

Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie http://www.amotech.co.kr .

Dystrybutorem produktów na Polskę jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze