Seminarium o MSP430 i Low Power RF
Texas Instruments w ostatnich miesiącach znacznie rozszerzył ofertę popularnych układów z rodziny MSP430 oraz transceiverów RF (dawny Chipcon) pracujących w paśmie ISM sub-GHz oraz 2,4 GHz.
Aby zaznajomić inżynierów z nowymi układami, Texas Instruments wraz z firmą Silica zorganizowały jednodniowe seminaria, które odbędą się w Warszawie (25 maja) oraz w Katowicach (26 maja).
A oto tematyka prezentacji seminaryjnych:
MSP430 Rodzina G2 – Wprowadzenie do rodziny G2 – najważniejsze peryferia, przetworniki AD oraz liczniki;
MSP430 Rodzina F5xx – Wprowadzenie do rodziny F5xx z wyszczególnieniem głównych różnic w odniesieniu do rodziny F2xx, peryferia oraz cechy charakterystyczne;
CC430 System-on-Chip – Wprowadzenie do System-on-Chip opartego na MSP430; podstawowe informacje o zintegrowanych peryferiach wspomagających komunikacje RF – n.p. szyfrowanie AES. Prezentacja interfejsu radiowego procesora;
CC1120 nowy transceiver sub-GHz – Prezentacja nowego transceiver’a ‘sub-GHz’. Główne różnice w odniesieniu do obecnie oferowanych na rynku rozwiązań LPRF. Prezentacja narzędzi rozwojowych wspomagających projektowanie;
Systemy RF – zalecenia projektowe – Zagadnienia brane pod uwagę? przy projektowaniu systemów RF (antena, PCB, pobór prądu, parametry na które warto zwrócić uwagę?).
Seminaria będą trwać od godz. 8 do 15:30.
Aby wziąć udział w seminarium, należy zarejestrować się na stronie organizatora, tam także znajduje się szczegółowa agenda oraz mapki dojazdu.


Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



