Moduł GSM/GPRS Quectel M62

Oferta firmy Quectel, renomowanego producenta rozwiązań typu OEM dla sektora rynku GSM, wzbogaciła się o nowy moduł komunikacyjny o nazwie M62.

Moduł M62 to uniwersalny modem GSM/GPRS umożliwiający transmisję zarówno głosu, jak i danych. Zaimplementowano w nim liczne mechanizmy gwarantujące wysoką funkcjonalność i niezawodność np. algorytmy eliminujące zakłócenia, wbudowany stos PPP i TCP/IP. Urządzenie jest dwuzakresowe i pracuje w paśmie częstotliwości 900 oraz 1800 MHz. Standard GPRS modułu M62 obsługuje cztery schematy kodowania (CS1, CS2, CS3, CS4) umożliwiając transmisję danych z prędkością do 85.6 kbit/s. Konfiguracja i obsługa modułu odbywa się za pomocą komend AT przesyłanych interfejsem szeregowym (baud rate 4800 – 115200).

Firma Quectel oferuje swój produkt w obudowie SMD o 58 wyprowadzeniach. Moduł ma wymiary 33 mm x 33 mm 3.6 mm, a jego całkowita waga wynosi 7 g. Urządzenie zasilane jest napięciem z przedziału 3.4 – 4.5 V. Pobór prądu w trybie uśpienia nie przekracza wartości 1.1 mA. Temperatura pracy układu zawiera się w przedziale od -30 °C do +75 °C.

Producent zadbał o sprzętowe wsparcie dla modułu M62 w postaci zestawu ewaluacyjnego M62 EVB KIT. W skład kompletu wchodzi płytka rozwojowa (zawierająca moduł M62, gniazdo antenowe, złącze słuchawkowe, interfejs komunikacyjny RS-232, gniazdo na kartę SIM) oraz dodatkowe akcesoria w postaci dokumentacji i oprogramowania.

Niewątpliwe zalety modułu M62 jakimi są wysoka wydajność, małe gabaryty i niski pobór prądu sprawiają, iż nowy produkt firmy Quectel jest urządzeniem uniwersalnym i tym samym może być z powodzeniem wykorzystany w wielu różnorodnych aplikacjach wymagających zastosowania modułu GSM/GPRS.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze