LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zaawansowane oprogramowanie do zdalnego zarządzania komputerami przemysłowymi

 

 

 

Pakiet oprogramowania firmy Siemens – Simatic IPC Remote Manager – jest przeznaczony do zdalnej obsługi i administracji komputerów przemysłowych SIMATIC z procesorami Intel Core 2010 i5 oraz i7.

Do zabezpieczonego hasłem zdalnego dostępu są wykorzystywane funkcje Intel AMT (Active Management Technology), działające niezależnie od systemu operacyjnego i oprogramowania, bez względu na to czy system jest włączony, czy w trybie uśpienia. Simatic IPC Remote Manager pozwala zmniejszyć liczbę czasochłonnych i kosztownych wizyt serwisowych i obniżyć zużycie energii, np. poprzez celowe wyłączenia komputerów linii produkcyjnej w czasie przerw w produkcji. Nowe oprogramowanie sprawdza się szczególnie w instalacjach rozproszonych na dużym obszarze, takich jak spotykane w przemyśle samochodowym, chemicznym czy energetyce.

Simatic IPC Remote Manager jest wygodnym narzędziem umożliwiającym scentralizowaną obsługę komputerów przemysłowych Simatic, pozwalającym np. korygować błędy lub przeprowadzać aktualizacje BIOS’u lub oprogramowania bezpośrednio z pomieszczenia dyspozytorskiego. Centralne włączanie i wyłączanie systemów oraz ładowanie aktualizacji w przerwach produkcyjnych umożliwia poprawę wydajności oraz obniżenie kosztów eksploatacji i zużycia energii. Zdalny dostęp jest realizowany za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, przy użyciu szyfrowania HTTPS lub TLS (Transport Layer Security). Przyjazny dla użytkownika pasek menu z ikonami zapewnia łatwy i szybki dostęp do wszystkich funkcji.

Jedną z ciekawszych możliwości jest funkcja Keyboard Video Mouse Redirection, pozwalająca na przekierowanie sygnałów klawiatury, myszy oraz monitora i przejęcie pełnej kontroli nad oddalonym komputerem. Proces ten nie wymaga użycia dodatkowego sprzętu, takiego jak przełącznik KVM. Funkcja Remote Power On/Off /Reset umożliwia zdalne włączanie, wyłączanie i reset, np. w przypadku zawieszenia systemu. Z kolei funkcja Remote Reboot inicjuje restart oddalonego komputera, np. po instalacji aktualizacji.

Simatic IPC Remote Manager współpracuje z wszystkimi komputerami przemysłowymi Simatic generacji „B” i programatorami Simatic Field PG.