Jednoukładowy wzmacniacz typu high-side w ofercie ST Microelectronics

 

 

 

Firma ST Microelectronics wprowadziła do swojej oferty nowy układ o symbolu TSC1021. Opracowany układ to wzmacniacz typu high-side, a więc taki, w którym rezystor pomiarowy umieszczany jest między zasilaniem i obciążeniem. Wzmacniacz mierzy niskie napięcie różnicowe na rezystorze pomiarowym i przetwarza je na napięcie wyjściowe odniesione do masy. Jako jednoukładowy wzmacniacz high-side, ST TSC1021 upraszcza projektowanie i ułatwia precyzyjne pomiary w elektronicznych systemach kontrolnych.

Układ TSC1021 spełnia wymagania certyfikatu AEC-Q100, dzięki czemu będzie także dobrym wyborem dla systemów inteligentnego zarządzania poborem mocy w sprzęcie takim jak bezprzewodowe stacje bazowe i serwery komputerowe. Wzmacniacz TSC1021 jest w stanie pracować przy składowej stałej napięcia w zakresie od 2,8 do 30 V. Ponadto urządzenie jest w stanie wytrzymać bez uszkodzenia wartości napięcia od -32 do 60 V na zaciskach wejściowych. Całkowity pobór prądu jest mniejszy niż 300 μA.

Producent zintegrował w układzie mechanizm do filtracji sygnału wejściowego, dzięki czemu wzmacniacz TSC1021 charakteryzuje się wysoką stabilnością temperaturową i znaczną odpornością za zakłócenia elektromagnetyczne. Dryft temperaturowy wynosi maksymalnie 100 ppm/ºC w pełnym zakresie temperatur pracy (od -40 ºC do 125 ºC). Dryft napięcia wejściowego nie przekracza 8 uV/ºC. Te cechy zapewniają bezpieczną pracę w środowisku przemysłowym np. w zastosowaniach motoryzacyjnych, co pozwala na stosowanie układu między innymi w  urządzeniach sterujących szybami samochodowymi, elektrycznie sterowanymi drzwiami i siedzeniami, chłodzeniu, wtrysku paliwa itp.

O autorze