Scalone generatory firmy New Japan Radio

 

 

Firma NJR ma w ofercie dwa typy scalonych generatorów kwarcowych – pracujące na częstotliwości podstawowej oraz trzeciej harmonicznej, a także scalony generator sterowany napięciem (VCXO).
Generatory kwarcowe obu typów są wyposażone we wzmacniacz oscylacji, bufor trójstanowy oraz, opcjonalnie, 3- lub 4-stopniowy dzielnik częstotliwości i regulator LDO (pozwalający utrzymać stałą charakterystykę wzmacniacza oscylacji przy zmianach napięcia zasilania), w różnych konfiguracjach dla różnych modeli. Dostępne są wersje o częstotliwościach pracy z zakresu 32-166MHz, z różnymi możliwościami podziału częstotliwości (przez 2/4/8/16/32) i zakresami dopuszczalnych napięć zasilania oraz różnym poborze prądu, co daje łącznie gamę 119 układów. Prawie wszystkie z nich generują sygnał o symetrii w zakresie 45-55%.
Wspomniany generator VCXO, zaprojektowany pod kątem optycznych systemów telekomunikacyjnych i zbudowany w technologii bipolarnej, jest oparty o czterokrotny mnożnik częstotliwości i pozwala na generację w zakresie 480 – 640 MHz. Producent podaje, że układ generuje z jitterem od 5 do 16 ps (typ. 9 ps).
Szczegółowe informacje dotyczące scalonych generatorów oraz dostępnych w ofercie firmy buforów trójstanowych, wykaz modeli oraz noty katalogowe można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze