LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Podwójny transceiver CAN High-Speed firmy NXP

Firma NXP Semiconductors zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowych transceiverów CAN prezentując podwójny transceiver High-Speed (HS) o nazwie TJA1048. Układ ten pozwala na łatwiejsze i bardziej efektywne projektowanie systemów dla motoryzacji wymagających więcej niż jednej magistrali CAN. Łącząc dwa niezależne tranceivery HS-CAN w jednej obudowie, przy współdzieleniu źródła zasilania oraz odpowiednich zabezpieczeniach termicznych, TJA1048 zapewnia niskie zużycie energii i lepsze wykorzystanie przestrzeni w porównaniu z dwoma niezależnymi układami CAN. TJA1048 ma ponadto możliwość pracy w trybie low-power z opcją wybudzania układu przez magistralę CAN.

Nowy transceiver CAN firmy NXP  jest kompatybilny nóżka w nóżkę z pojedynczym tranceiverem TJA1042/3, co zapewnia wysoką elastyczność w projektowaniu modularnych systemów zarówno z pojedynczym, jak i podwójnym węzłem CAN.

W porównaniu z klasycznymi transceiverami CAN układ TJA1048 wyróżnia się następującymi cechami:

  • w układzie zintegrowano dwa tranceivery HS-CAN TJA1042/3 połączone w jednej obudowie,
  • transceiver wykorzystuje tryb standby o bardzo niskim poborze prądu, z możliwością wybudzania magistrali na obu kanałach,
  • układ może zostać podłączony bezpośrednio do mikrokontrolerów zasilanych napięciem od 3 do 5 V,

TJA1048 jest w pełni zgodny z normami ISO 11898-2 oraz 11898-5 i został zakwalifikowany jako spełniający wymagania standardu Automotive Electronics Council Q100. Układ został wykonany w technologii SOI, dzięki czemu emituje bardzo mało zakłóceń elektromagnetycznych oraz ma wysoką odporność na interferencje elektromagnetyczne, spełniając najnowsze wymagania OEM. Szczegółowe informacje dotyczące układu można znaleźć na stronie producenta.