LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Podwójna przetwornica napięcia o wysokiej wydajności

 

 

 

Firma Analog Devices wprowadziła na rynek nową przetwornicę obniżającą napięcie ADP2323 z podwójnym wyjściem i wydajnością powyżej 93 procent.

Układ ADP2323 może być zasilany napięciami z zakresu od 4,5 do 20 V i oferuje napięcia wyjściowe na poziomie od 0,6 V do 18 V, z dokładnością 1,5 procent. Przetwornica została wyposażona w mechanizm konfiguracji umożliwiający wybór kilku ustawień jej pracy. Najważniejszym z nich jest wybór trybu pracy układu: z dwoma niezależnymi wyjściami (wydajność prądowa 2 x 3 A), z pojedynczym wyjściem (do 6 A) lub w topologii wieloukładowej z synchronizacją fazową. Inną konfigurowalną opcją jest częstotliwość kluczowania przetwornicy. Wartość częstotliwości może być zaprogramowana od 250 kHz do 1,2 MHz lub zsynchronizowana z zegarem zewnętrznym, by zminimalizować zakłócenia. Kolejnym ustawianym parametrem jest programowalny limit prądu obciążenia. Ustawienie tej wartości powoduje utrzymanie obciążenia przetwornicy na poziomie nie większym niż określony, co pozwala na stosowanie mniejszej cewki w obwodzie aplikacyjnym przetwornicy.

Układ ADP2323 pracuje w zakresie temperatur od -40 ºC do +125 ºC i jest dostępny w kompaktowej obudowie QFN-32 (gabaryty 5 mm x 5 mm). Producent ustalił cenę przetwornicy na $2.4 przy zamówieniach w wysokości 1000 sztuk. Firma Analog Devices zadbała o wsparcie dla swojego nowego produktu w postaci prostego zestawu ewaluacyjnego ADP2323-EVALZ.