Nowy nadajnik RF serii RT40 firmy TeleControlli

Włoski producent zaprezentował nowy układ nadajnika na pasmo 433MHz oparty na rezonatorze powierzchniowym SAW. Hybrydowy układ, zrealizowany w technologii Thick Film Hybrid, przeznaczony jest do pilotów do bram, systemów alarmowych, automatyki czy sieci czujnikowych i pozwala na realizację kompletnego nadajnika RF, wymagając jedynie zewnętrznego układu kodowania.

RT40-433 pracuje na częstotliwości 433,92 MHz i osiąga przepływności do 9,6 kbit/s. Ma wymiary 17,78 x 7,62 mm i cechuje się niskim poborem prądu (1-4 mA), umożliwiając przy tym emisję z mocą od -7 do +7,5 dBm. Można go zasilać napięciem od 2 do 12 V, a moc wyjściowa jest zależna od napięcia zasilania i szczególnie zoptymalizowana przy niskich napięciach.

Stabilność charakterystyk elektrycznych układ zawdzięcza technologii Thick Film Hybrid, polegającej na nanoszeniu ekranowanych tuszów rezystywnych, przewodzących oraz dielektrycznych na materiały ceramiczne. Tusze te, oparte na metalach szlachetnych formują ścieżki oraz elementy pasywne układu (rezystory i kondensatory). Stanowi to alternatywę dla płytek PCB, cechującą się lepszą precyzją elementów, większą niezawodnością i miniaturyzacją, lepszym odprowadzaniem ciepła, wyższymi napięciami przebicia i niższą ceną niż tradycyjne płytki drukowane.

Rys. 1. Zdjęcie nadajnika RT40

Rys. 1. Zdjęcie nadajnika RT40

Nadajnik RT40 jest kompatybilny, jeśli chodzi o układ wyprowadzeń z wcześniejszymi produktami TeleControlli, RT4 i RT14. Dostępny jest w obudowie DIL, widocznej na rysunku 1 oraz w wersji do montażu powierzchniowego.

Rys. 2. Typowy układ z nadajnikiem RT40

Rys. 2. Typowy układ z nadajnikiem RT40

Szczegółowych informacji dot. RT40 można szukać na poświęconej mu stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze