LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Wielokanałowe kontrolery obniżające napięcie produkcji firmy Intersil

 

 

 

Firma Intersil wprowadziła na rynek dwu- i trzy-kanałowe synchroniczne kontrolery obniżające napięcie (step down), które zapewniają wydajne, kompaktowe i elastyczne rozwiązania dla zasilaczy o wielu wyjściach. Nowe układy są przeznaczone do zastosowania w urządzeniach telekomunikacyjnych i sieciowych, bramach internetowych, modemach kablowych, modemach światłowodowych, zestawach satelitarnych (przystawkach STB) i w wielu innych aplikacjach przemysłowych.

Układy ISL9443 i ISL9444 zawierają do trzech niezależnych synchronicznych obwodów pracujących w konfiguracji obniżającej napięcie, z elastycznymi właściwościami ich aktywowania, śledzenia i sekwencjonowania. Działanie kontrolerów z odwróceniem fazy o 180 stopni oraz wewnętrzna kompensacja minimalizują występowanie tętnień oraz zmniejszają zapotrzebowanie na elementy zewnętrzne. Dzięki wbudowanemu regulatorowi LDO napięcia 5V, układy mogą pracować w szerokim zakresie napięć wejściowych od 4.5 V do 26 V. Napięcie wyjściowe może być programowane od 0.7 V, aż do wartości 90% napięcia wejściowego.

Tryb emulacji diodowej z przeskokami impulsów optymalizuje wydajność przy małych obciążeniach oraz zmniejsza prąd spoczynkowy do 30 µA. W zastosowaniach o dużej mocy, kontrolery zawierają sterowniki bramkowe o małej rezystancji umożliwiające przepływ prądu o wartości do 25 A w jednym kanale. Programowalna częstotliwość przełączania w zakresie od 200 kHz do 1.2 MHz (lub przy synchronizacji zewnętrznej) oraz wiele możliwości ochronnych zapewniają projektantom solidne wykonanie oraz optymalną elastyczność do uzyskania kompromisu między wymiarami, a wydajnością.

Układ ISL9444 zawiera szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają funkcjonalność systemu. Jest to między innymi sterownik monitorujący awarie zasilania, trzy niezależne układy aktywacji, oraz trzy niezależne sygnały informujące o odpowiednim zasilaniu, każdy z ustawialnym opóźnieniem.

Układ ISL9443 jest dostępny w 32-pinowej obudowie QFN o wymiarach 5 mm x 5 mm w cenie 3,14 USD za sztukę przy zamówieniu 1000 sztuk.  Układ ISL9444 jest dostępny w 40-pinowej obudowie QFN o wymiarach 5 mm x 5 mm w cenie 3,23 USD za sztukę przy zamówieniu 1000 sztuk. Więcej informacji o układach ISL9443 oraz ISL9444 można znaleźć na internetowych stronach producenta.

Tagi: Intersil, LDO