Nowa funkcjonalność w oprogramowaniu SIMATIC PDM

 

 

 

Siemens wyposażył  oprogramowanie do automatyzacji procesów w nowe funkcje. Pakiet SIMATIC PDM (Process Device Manager) w nowej wersji 7.0 oferuje nowy interfejs użytkownika, bardziej przyjazną obsługę dla użytkownika, uaktualnione i uzupełnione opisy urządzeń, jak również integrację dodatkowych bibliotek i urządzeń polowych.

SIMATIC PDM w połączeniu z systemem sterowania procesów SIMATIC PCS 7 w wersji 7.1 z dodatkiem SP2 lub nowszej umożliwia teraz parametryzację urządzeń Foundation Fieldbus (FF) podłączonych do sieci Foundation Fieldbus w systemie sterowania procesami.

Pakiet oprogramowania Simatic PDM jest uniwersalnym, niezależnym od producentów programem narzędziowym do konfiguracji, parametryzacji, uruchamiania, diagnostyki i konserwacji urządzeń sterujących procesami i elementów automatyki. Skalowalne oprogramowanie dzięki swojej modułowej architekturze nadaje się dla dowolnej wielkości zakładu produkcyjnego, począwszy od małych instalacji pilotażowych do największych instalacji przemysłowych.

O autorze