Silicon Labs wprowadza pierwszy na rynku sześciokanałowy cyfrowy izolator na 5 kV

 

 

 

 

Firma Silicon Laboratories zaprezentowała rodzinę cyfrowych izolatorów oferujących największą liczbę kanałów, wydajność i szybkość transferu wraz z izolacją wytrzymującą do 5 kV. Nowe układy cyfrowych izolatorów Si86xx 3.75 kV oraz 5 kV zastępują sprzęgacze optyczne przeznaczone do takich zastosowań jak automatyka przemysłowa i napędy, kontrola silnika i systemy medyczne. Zapewniając izolację 5 kV, rodzina Si86xx oferuje doskonałe rozwiązanie dla systemów zasilanych napięciem zmiennym 220 V (ze źródeł takich jak konwertery ac-dc oraz dc-ac i mikroinwertery paneli słonecznych), systemów komunikacji i hybrydowych pojazdów elektrycznych.

W nowej rodzinie układów Si86xx opartych na opatentowanej przez Silicon Labs technologii izolacji cyfrowej znajdują się: pierwszy na rynku sześciokanałowy izolator z ochroną 5 kV, izolator z ochroną 3.75 kV i dwukierunkowe izolatory odpowiednie do zabezpieczania magistrali I2C w wielu różnych zastosowaniach. Silniejsza izolacja przekłada się na dłuższy czas pracy systemu pracującego w trudnych warunkach. Wyjątkowo duża liczba kanałów izolacji w układach z rodziny Si86xx upraszcza również synchronizację i rozwiązanie problemu izolowania w systemach wysokich szybkości o szerokich magistralach, pozwalając projektantom zminimalizować liczbę oddzielnych izolatorów, tym samym zmniejszając całkowity koszt i miejsce na płytce zajmowane przez układ.

Izolatory Si86xx oferują najszybszą na rynku szybkość transferu (150 Mbps) w najszerszym zakresie temperatur (od -40 °C do 125 °C), a także wyjątkowo niski pobór prądu – 1.6 mA na kanał przy szybkości 1 Mbps w odpowiednio zaprojektowanym systemie. Zwarta architektura rodziny Si86xx daje pewność, że integralność sygnału zostaje zachowana nawet podczas pracy z dużymi szybkościami transferu i w wysokich temperaturach, w trudnych warunkach.

Próbki i ilości produkcyjne izolatorów cyfrowych Si86xx już dostępne w kilku kompaktowych obudowach, wliczając w to szerokie obudowy SOIC-16 pracujące przy 5 kV i wąskie obudowy SOIC-8 oraz SOIC-16 pracujące przy 3.75 kV. Ceny nowych układów Si86xx przy zamówieniach 10.000 sztuk wahają się od 1,06 USD za jednokanałowe urządzenie 3.75 kV do 3,76 USD za sześciokanałową wersję z izolacją 5 kV w obudowie SOIC-16.

O autorze