NXP wprowadza na rynek układ regenerujący sygnał USB 3.0

Firma NXP Semiconductors  zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży układu regenerującego sygnał USB 3.0 SuperSpeed. Układ PTN36241B może współpracować niezależnie z dwoma kanałami USB zapewniając przepływności do 5 Gbit/s na kanał.

Standard USB 3.0 jest dziesięć razy szybszy niż 2.0, ale jego podstawową wadą jest spadek jakości sygnału przy połączeniach na większej odległości.  Jednym ze sposobów uniknięcia degradacji sygnału jest zastosowanie układu PTN36241B. Jego działanie polega na kompensacji sygnału odbieranego i odtworzeniu jego wzorcowych parametrów, po czym sygnał jest wysyłany dalej. Układ PTN36241B może być sterowany przy użyciu standardu komunikacyjnego I2C oraz dodatkowych linii cyfrowych. Każdy z kanałów może być konfigurowany niezależnie.

PTN36241B jest zasilany napięciem 3.3 V i jest wyposażony w inteligentne zarządzanie energią, z kilkoma trybami pracy o zmniejszonym poborze prądu. Układ stanowi niezależne i samodzielne rozwiązanie i nie wymaga do poprawnej pracy żadnych dodatkowych elementów zewnętrznych. Producent zadbał o zabezpieczenie układu przed wyładowaniami elektrostatycznymi – spełnia on normę HBM (8 kV) i CDM (1 kV). Firma NXP oferuje układ PTN36241B w obudowie HVQFN24 (4 mm x 4 mm x 0.5 mm), a ceny zaczynają się od jednego dolara z sztukę przy zamówieniach w wysokości poniżej 1000 sztuk . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

O autorze