VSSOP PhotoMOS – najmniejszy w swojej klasie

Panasonic zaprezentował nowy VSSOP PhotoMOS, dzięki któremu powierzchnia zajmowana na płytce drukowanej zmniejszyła się do jedynie 4,6 mm?. Stanowi to dalsze 29% w porównaniu do SON, najmniejszej obudowy dostępnej dotychczas.

Nowy projekt umożliwia osiągnięcie niezwykle małych rozmiarów – długości 2,2 mm, szerokości 2,1 mm i wysokości 2,9 mm, podążając za ciągłym trendem miniaturyzacji.

Nowe PhotoMOS w obudowach VSSOP należą do cieszącej się uznaniem serii PhotoMOS „Low CxR”, zoptymalizowanych produktów o niskiej pojemności i rezystancji.

Zwłaszcza w zastosowaniach pomiarowych wymagana jest jak najmniejsza pojemność wyjściowa C na otwartym kontakcie, przy jednoczesnej minimalnej rezystancji włączania na zamkniętym kontakcie dla obciążeń wysokoczęstotliwościowych. Układy spełniają te wymagania dzięki optymalizacji pojemności i rezystancji tranzystorów. W rezultacie typowa pojemność wyjściowa AQY221R2T (T = VSSOP) wynosi 14 pF, a rezystancja włączania zaledwie 0,8 oma. Co więcej, nowy RF VSSOP CxE10 PhotoMOS ma krótki czas włączania (typowo 0,1 ms), wysokie napięcie przebicia wejścia / wyjścia (200 V AC) i niski prąd upływu w stanie wyłączonym (typowo 20 pA). Maksymalna moc przełączania to 40 V AC / 250 mA.

Typowe zastosowania produktu to wszystkie te obszary, gdzie występują ścisłe wymagania dotyczące niezawodności i żywotności, jak również te, gdzie konieczna jest duża gęstość upakowania. W szczególności są to układy scalone i testery płytek, inne obszary zastosowań to technologie medyczne oraz pomiary typu multipoint recording. Nowe przekaźniki PhotoMOS w obudowach VSSOP stanowią postęp w dziedzinie projektowania płytek drukowanych, który dotychczas wydawał się nieosiągalny.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze